Тимошенко відповіла Кремлю: Україна визначає свою політику самостійно

"Ми готові дослухатися до думки партнерів, але втручання у наші внутрішні справи є неприпустимим", - додала Тимошенко.

Україна самостійно визначатиме внутрішню та зовнішню політику. Про це заявила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, коментуючи послання президента Росії Дмитра Мєдвєдєва до свого колеги Віктора Ющенка і відповідь глави української держави.

"Попри те, що зовнішня політика є конституційною прерогативою президента, не можу обійти мовчанкою останні події в українсько-російських відносинах. З огляду на їхню важливість мене не може не турбувати вкрай високий градус публічної полеміки на цю тему", - заявила Тимошенко.

За її словами, почуття відповідальності за країну для будь-якого політика – хороший засіб стримувати емоції в будь-яких, навіть дуже складних ситуаціях.

"Як прем’єр-міністр я робила й роблю все можливе для поглиблення взаємовигідної співпраці між Україною та Росією, насамперед у економічній сфері, за яку відповідає уряд. Так само я чинитиму й далі на будь-якій посаді, яку довірить мені український народ", - додала вона.

Тимошенко пообіцяла будувати відносини з Росією "як рівний з рівним, на основі національних інтересів, взаємної вигоди, поваги до суверенітету та територіальної цілісності".

"При цьому Україна самостійно, без зовнішнього втручання, визначатиме свою зовнішню та внутрішню політику, в тому числі і в гуманітарній сфері. Ми самостійно вивчатимемо власне минуле, самостійно дамо собі лад в сьогоденні, самостійно будуватимемо власне майбутнє", - наголосила прем'єр.

"Ми завжди готові чути й дослухатися до думки партнерів на Сході і Заході, враховувати їхні інтереси, але втручання у наші внутрішні справи є неприпустимим", - додала Тимошенко.

Вона висловила побажання, щоб українські та російські дипломати на всіх рівнях проблеми з’ясовували не шляхом конфронтації та публічної полеміки, а за столом переговорів.

"Вважаю також неприпустимою будь-яку паузу в розвитку співпраці між Україною та Росією. Наш уряд діятиме, виходячи саме з цього", - заявила Тимошенко.

Нагадаємо, кілька днів тому Дмитро Мєдвєдєв звинуватив свого українського колегу Віктора Ющенка в антиросійській політиці та відклав відправлення до Києва нового посла РФ Михайла Зурабова.

У відповідь Віктор Ющенко висловив занепокоєння такою позицією Росії, але запропонував колезі конструктивний діалог.

Читайте також:

Кремль призначив Зурабова послом в Україні без згоди Києва

Мєдвєдєв розвалить коаліцію у Верховній раді

Мєдвєдєв нагадав українським політикам Гітлера

Тягнибок: "кремлівський карлик" Мєдвєдєв хоче ліквідувати Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: