Тимошенко вимагає в Ющенка скасувати підвищення зарплат

Глава уряду наголошує, що закон про підвищення соцстандартів був прийнятий парламентом без визначення джерел фінансування.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко направила президенту Віктору Ющенку лист із пропозицією накласти вето на ухвалений Верховною радою закон про підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати.

Як повідомляє прес-служба уряду, лист було направлено президенту 22 жовтня.

"Як відомо, основним принципом побудови бюджетної системи будь-якої держави є неупереджений, фінансово виважений розподіл національного продукту", - йдеться у листі.

"Нажаль, ігноруючи економічні аксіоми, керуючись виключно передвиборчим популізмом, нехтуючи здоровим глуздом, окремі політичні сили намагаються втягнути Україну в економічний хаос... Підтверджуючи своє прагнення до продовження проведення економічних реформ навіть в умовах світової фінансової кризи, прошу Вас застосувати право вето президента України до зазначеного закону", - наголошує прем’єр.

Тимошенко також зазначила, що закон був прийнятий парламентом без фінансово-економічного обґрунтування та визначення джерел фінансування для покриття додаткових видатків із бюджетів усіх рівнів. Прем'єр-міністр підкреслює, що законом також не передбачено внесення змін до державного бюджету України на 2009 рік.

Глава уряду наголошує, що фінансування додаткових видатків призведе до розбалансування державного бюджету та збільшення його дефіциту, що спричинить непередбачені темпи інфляції та зубожіння громадян України.

"Для реалізації закону необхідно буде або здійснити запозичення (які у зазначених розмірах залучити неможливо), або скоротити близько 1,6 млн посад працівників бюджетної сфери (вчителів, лікарів, працівників культури, працівників державних органів тощо), що становить 45% їх загальної кількості. Крім того, різке підвищення розміру мінімальної заробітної плати під час реалізації закону додатково потребуватиме вишукання суб'єктами господарювання понад 87 млрд грн на оплату праці найманих працівників або призведе до кардинального скорочення їх чисельності та зростання заборгованості з виплати заробітної плати", - підкреслюється в листі.

Глава уряду зазначає також, що прийнятий парламентом закон не відповідає ряду конституційних норм.

Нагадаємо, у вівторок, 20 жовтня, ВР ухвалила законопроект про підвищення соціальних стандартів в Україні.

Відповідно до ухваленого документа, в Україні з 1 листопада встановлюється розмір прожиткового мінімуму на рівні 701 гривні на одну особу. До 1 грудня наступного року прожитковий мінімум має зрости до 875 гривень.

Рівень мінімальної зарплати до 1 грудня наступного року буде поетапно підвищено до 922 гривень.

Цей закон різко розкритикував уряд, який заявив про катастрофічні наслідки його ухвалення для української економіки.

Читайте також:

Реальна зарплата в Україні впала більш, ніж на 10%

Депутати відмовилися знизити зарплати собі, Ющенку та Тимошенко

МВФ вимагає заборонити підвищення зарплат і пенсій

Тимошенко: підвищенням зарплат Рада вимостила дорогу в пекло

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: