Тимошенко вимагає від Януковича захистити Київський патріархат

У Тимошенко стривожені міжконфесійним конфліктом в Україні і просять президента Януковича негайно припинити цей безлад.

В БЮТ та партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко вкрай стривожені інформацією про негативні явища у міжконфесійній ситуації в Україні. Про це йдеться у повідомленні прес-служби БЮТ.

Так, у повідомленні йдеться про те, що з різних областей надходить тривожна інформація про "причетність влади до рейдерських атак на храми УПЦ Київського Патріархату та заборони цій конфесії здійснювати відправи на території кладовищ, державних та комунальних закладів".

"БЮТ вимагає від Януковича негайно припинити таку руйнівну політику, через яку порушується право на свободу совісті та ображаються релігійні почуття людей", - йдеться у повідомленні.

У Тимошенко вважають, що президент Віктор Янукович порушує норми Конституції про рівне ставлення влади до різних релігійних організацій.

"І на такі настрої миттєво реагує вся його чиновницька вертикаль, яка на місцях почала діяти так, як і Янукович в центрі: для однієї конфесії створюються преференції, щодо інших - приниження та дискримінація", - зазначають у Тимошенко.

На думку бютівців, ці явища є "прямим наслідком безвідповідальної та безграмотної політики Януковича у релігійній сфері".

"Чинний президент разюче відрізняється від своїх попередників, які хоч і мали свої конфесійні симпатії на фоні відсутності єдності в українському православ'ї, та все ж таки проводили більш-менш збалансовану політику", - наголошується у повідомленні.

Також у БЮТ наполягають, що Янукович зобов'язаний нести відповідальність за збереження миру та спокою у багатоконфесійній державі, а не провокувати конфлікти в одній з найбільш чутливих сфер життя.

"Якщо цього не відбудеться, саме на Януковича ляже вся відповідальність за дестабілізацію міжконфесійного миру, наслідки якої можуть бути непрогнозованими", - заявили у БЮТ.

Зазначимо, протистояння між Київським та Московським патріархатами постійно посилюється. Зокрема, Львівська міська рада закликає Віктора Януковича не допускати преференцій для Української православної церкви Московського патріархату з боку влади.

Львівська міськрада також просить президента не допустити передачі Софійського собору в Києві під контроль УПЦ (МП).

Раніше Тернопільська міська рада на сесії 5 січня направила Януковичу звернення, у якому заявляє про дискримінацію владою Української православної церкви Київського патріархату на користь Української православної церкви Московського патріархату.

В свою чергу, Архієпископ Сергій Донецької єпархії УПЦ Київського Патріархату готовий до акту самоспалення, якщо храм, що належить Київському патріараху передадуть Московському.

 

Читайте також:

Львів закликав Януковича не служити "чекістові" Кирилу

Тернопіль закликав Януковича припинити гоніння на Київський патріархат

Янукович забув привітати греко-католиків з Різдвом

У Чернігові спалили церкву Московського партіархату

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: