Тимошенко вірить обіцянкам Путіна не штрафувати Україну

Прем'єр закликала російську сторону на нагнітати ситуацію в газовій сфері та не обіцяти оштрафувати Україну.

Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко впевнена, що "Газпром" не буде штрафувати українську сторону за недобір російського газу, а відповідне положення у двосторонніх угодах буде зафіксоване наприкінці поточного року.

"Є тверда домовленість з прем`єр-міністром Росії (Володимиром Путіним - ред.). Ми домовилися, що наприкінці року, коли ми оформлятимемо річні акти, ми все підпишемо так, щоб воно (нестягнення штрафів – ред.) було документально зафіксоване", – заявила Тимошенко на брифінгу в Луцьку.

Разом із тим, вона зазначила прем`єр зазначила, що їй неприємно, що останніми днями російська сторона знову почала загострювати проблему в газових відносинах.

"Мені неприємно, що навколо газової проблеми продовжується політичне нагнітання, коли воно не має жодних підстав. Абсолютно", – наголосила Тимошенко.

Нагадаємо, 12 жовтня віце-спікер Державної думи РФ Валерій Язєв заявив, що 1 січня наступного року Росія може поставити перед Україною питання про штрафні санкції за недобір газу. Крім того, політик висловив сумнів у надійності транзиту російського газу через Україну до європейських країн.

В той же час, у "Нафтогазі України" цю інформацію заперечили та нагадали Язєву про обіцянку прем'єра Путіна не штрафувати Україну за недобір газу. За деякими даними, сума цього штрафу могла становити 5 мільярдів доларів.

Україна в 2009 році, замість обумовлених на початку року 40 мільярдів кубометрів, планує купити 33 мільярди кубометрів газу.

Читайте також:

Росія погрожує Україні штрафами та новою "газовою війною"

"Газпром" наполягає на збереженні обсягів закупівлі газу Україною

Путін передумав штрафувати Україну за газ

Путін: всі фінансові інститути відмовилися кредитувати Україну

ВідеоТимошенко вірить Путіну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: