Тимошенко виступає за єдину ціну на газ і транзит для всієї Європи

Прем'єр закликала країни Європи об'єднатися для створення єдиної енергетичної політики і врахувати інтереси України.

Прем'єр Юлія Тимошенко виступає за уніфікацію цін на газ і транзит для всіх європейських споживачів.

Про це вона заявила 7 лютого на Мюнхенській конференції з питань безпеки.

За словами Тимошенко, газова криза показала, що в ЄС для монопольних постачань газу не існує єдиної енергетичної політики.

"Це означає, що не формується ціна транзиту, уніфікована для всіх, не формується ціна на газ, уніфікована для всіх", - підкреслила вона.

"Я думаю, що якщо ми знайдемо такі уніфіковані підходи, ми зможемо усунути політичну компоненту з системи формування цін постачання газу в країни Європи", - відзначила український прем'єр.

"І це не лише для країн Європейського Союзу, будь ласка, розширте свої межі в цьому питанні і врахуйте інтереси тих країн, які є безумовними учасниками цих процесів", - додала вона.

При цьому прем'єр підкреслила, що Україна була і залишається надійною країною-транзитером. У цьому контексті Тимошенко зазначила, що будівництво нових газопроводів потрібно вести не за принципом обходу якоїсь країни, а тільки для збільшення обсягів транзиту газу.

"Сьогодні ставити питання про обхід України якимись альтернативними газопроводами – це божевільна ідея, тому що додаткові газопроводи мають будуватися не в обхід, а для додаткових обсягів газу. Ось що важливе, а не для того, щоб досадити партнерові і обійти його новим трубопроводом", - сказала Тимошенко.

Крім того, вона зазначила, що в питанні диверсифікації газопостачання і збільшенні обсягів видобутку газу необхідно враховувати і можливості Ірану.

Як відомо, наразі не існує єдиної ціни, за яку країни ЄС купували б газ у Росії – кожна країна домовляється з Росією окремо в залежності від обсягів закупки та відстані транспортування пального. Важливим фактором під час переговорів є і політичний чинник.

Крім того, так звана "середньоєвропейська" ціна газу в цьому році значно знизилася через різке здешевшання нафти, яка є вирішальним чинником формування ціни на газ. Втім, незважаючи на це, Росія, встановлюючи ціну газу для України, заявила, що середня ціна газу в Європі складає 450 доларів за 1000 кубометрів і дала Україні "знижку" в розмірі 20% від цієї ціни на перший квартал цього року.

Також з джерел, близьких до керівництва "Газпрому" стало відомо, що Росія має намір знизити середньоєвропейську ціну до 280 доларів за 1000 кубометрів газу.

Нагадаємо, країни Євросоюзу з 7 по 20 січня 2009 року не одержували російський газ, оскільки Росія припинила його транзит через Україну. Росія в газовій кризі винила Україну, звинувачуючи її в крадіжці газу. Україна всі звинувачення спростувала.

19 січня "Нафтогаз" і "Газпром" підписали договори про постачання і транзит газу на 2009-2019 роки. 20 січня Росія відновила подачу газу до Європи.

Читайте також:

Ющенко чекає від Росії нових "шоу" проти України

Москва знизить ціну на газ для Європи

"Нафтогаз" впевнено прямує до банкрутства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: