Тимошенко витратить 2 млрд євро на вугільне опалення

Україна вже отримала понад 300 млн євро за продані квоти, ще майже 1,7 млрд євро надійдуть у найближчі місяці.

Стратегічну програму реконструкції та модернізації теплових генеруючих компаній, які експлуатують 72163 котли, в тому числі дві третини тих, що працюють на природному газі, Кабінет Міністрів України здійснить за рахунок коштів, що почали надходити до Державного бюджету за продані Японії квоти на скорочення викидів вуглецю в атмосферу.

Таку заяву оприлюднила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко під час робочого візиту до Одеси.

З її слів, станом на вересень Україна отримала понад 300 млн євро за продані квоти, ще майже 1,7 млрд євро надійдуть у найближчі місяці.

Цього має вистачити для того, щоб перевести на вугілля більшість котлів теплових генеруючих компаній, які забезпечують теплом населення та об'єкти народного господарства.

Тимошенко нагадала, що одна гігакалорія тепла, вироблена з природного газу, обходиться в три рази дорожче, ніж від спалювання вугілля. Причому більшість країн світу, за оцінками фахівців, забезпечені газом приблизно на 65-70 років, а нам вистачить запасів українського вугілля на 500 років".

Як уточнила голова уряду, програма модернізації теплового господарства передбачає кілька напрямків: деякі компанії повинні зорієнтуватися на використання торфу, інші - на брикети з деревини.

"Наші компанії в співдружності з японськими фахівцями розробили систему переобладнання теплових котелень з використанням спеціальних теплонасосів, - додала Тимошенко. - Орієнтовно програма модернізації теплового господарства буде реалізована протягом 3-4 років".

Нагадаємо, наприкінці березня після поїздки до Японії прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що Україна отримає 4,5 млрд грн від продажу квот на викид в атмосферу парникових газів.

Обсяги квот на викид газів встановлювалися Кіотським протоколом виходячи з обсягів емісії в 1990 році, тобто до того, як держави колишнього СРСР увійшли в період падіння економіки. Це означає, що до 2012 року, коли всі країни досягнуть граничних обсягів викидів, у держав, що раніше входили до СРСР, ще буде запас, який може бути проданий.

Читайте також:

Луганчанам дають кредити на автономне опалення

Ужгороду повністю відріжуть централізоване опалення

Києву знову не вистачає газу на опалення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: