Тимошенко: влада приховує банкрутство "Нафтогазу"

Тимошенко стверджує, що влада намагається приховати свої наміри банкрутувати "Нафтогаз". А кримінальна справа проти неї повинна цьому допомогти.

Влада намагається приховати свої наміри банкрутувати НАК "Нафтогаз України". Про це заявила екс-прем'єр Юлія Тимошенко в середу після майже восьмигодинного допиту у Генпрокуратурі.

За її словами, приховати банкрутство намагаються через кримінальне переслідування її за звинуваченнями у перевищенні службових повноважень при підписанні газових угод у 2009 році.

"Вони просто хочуть таким чином зняти з себе увагу, що вони грабують газовий сектор, що вони віддали Фірташу 11 мільярдів кубічних метрів газу - це до чотирьох мільярдів доларів з бюджету "Нафтогазу", - заявила Тимошенко.

"Вони сьогодні, по суті, руйнують цю компанію, хочуть її банкрутувати і забирати собі. Все це вони хочуть прикрити такими гучними кримінальними справами", - сказала вона.

За її словами, очна ставка з екс-главою "Нафтогазу" Олегом Дубиною підтвердила вигідність газових контрактів, укладених з Росією у 2009 році.

"Сьогодні якраз і фальшували цю кримінальну справу, робили фальшиві необґрунтовані допити, робили очну ставку з Дубиною і у нас з ним розходжень абсолютно немає", - розповіла Тимошенко.

"Ми говоримо одне й те саме, що на базі угод, які ми підписали, ціна на газ для України була 228 доларів. Сьогодні через рік після здачі кримської землі Харківськими угодами - ціна 300 доларів", - додала вона.

"Я думаю, що вони такими кримінальними справами не тільки хочуть ізолювати від людей, а ще і хочуть відволікти увагу від великих скандалів, які сьогодні є - від необґрунтованого підвищення ціни на український газ для населення України, відволікти увагу від галопуючої інфляції на всі продукти харчування, на товари споживання, на падіння реальної купівельної спроможності пенсій і заробітних плат. Вони просто відволікають такими скандалами увагу", - додала Тимошенко.

Як відомо, Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно колишнього голови правління "Нафтогазу" Олега Дубини у зв'язку з газовими угодами, укладених 19 січня 2009 року між Україною і Росією. Дубині інкримінують перевищення влади і службових повноважень.

Аналогічні звинувачення ГПУ висуває на адресу Тимошенко. Збитки, заподіяні державі від підписання газових контрактів 2009 року, оцінені експертною групою в більш ніж 1,5 млрд гривень.

Олег Дубина очолив НАК "Нафтогаз України" в грудні 2007 року з приходом уряду Тимошенко. Він обіймав посаду глави "Нафтогазу" до березня 2010 року.

Читайте також:

Тимошенко "світить" 10 років в'язниці у новій кримінальній справі

Генпрокуратура заявила, що дії Тимошенко загрожували економіці

БЮТ визнав, що газові контракти Тимошенко невигідні: все через Фірташа

Пшонка: газову справу щодо Тимошенко організувала СБУ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: