Тимошенко влаштувала скандал виробникам ліків від грипу

Прем'єр публічно і гучно висловила невдоволення зависокими цінами ліків від грипу та ГРВЗ, і пообіцяла жорсткіше контролювати це питання.

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко не задоволена ситуацією з контролем над цінами на ліки, що склалася внаслідок епідемії грипу в Україні.

Про це вона заявила на нараді з виробниками лікарських засобів у Кабміні за участі керівників деяких міністерств. При цьому вона накричала на учасників наради.

"Я ще раз попереджаю і звертаюся до Державної податкової адміністрації, до Антимонопольного комітету та Держцінінспекції: або ви розберетеся з ціноутворенням - досконало, а не поверхнево, коли ви сприймаєте те, що вам підсовують, - або ваша робота мене не влаштовує", - сказала прем'єр.

Вона звернула увагу на те, що Державна митна служба, попри попередні доручення, не здійснює перевірку фактів декларування завищених цін на ліки при їх імпорті в Україну. "На митниці, де вам дають ціну у 2-3 рази вищу, не розмитнюйте по таких цінах, а ставте реальну ціну", - звернулася Тимошенко до присутніх.

"Якщо ви послали інспектора, а він повернувся з нулем, звільняйте такого інспектора. Мені не потрібні перевіряльники, які взяли в зуби хабар, пішли додому відпочивати!", - сказала вона.

"Я такої формальної роботи в житті не бачила!", - обурилася Тимошенко, зриваючись на крик.

Також прем’єр висловила невдоволення роботою Міністерства охорони здоров’я та Мінекономіки у цьому питанні. "Те, як підійшли Міністерство охорони здоров’я та Мінекономіки до ціноутворення – мене це не влаштовує. Коли вони зробили просто як фотографії і сказали: "Ну, от склалися такі ціни", - сказала вона.

Тимошенко повідомила, що перевірку зловживань на ринку ліків здійснюватиме координаційна комісія, до якої увійдуть представники ДПА, Антимонопольного комітету,
Держцінінспекції та інспекції з контролю за якістю ліків.

"Також ми включимо асоціації (виробників ліків), які були би дороговказом, де є порушення, а де їх немає", - сказала вона.

"Координаційна комісія буде створена моїм прямим дорученням, щоб не чекати на засідання уряду", - додала Тимошенко.

Нагадаємо, раніше, зустрічаючи в аеропорту "Бориспіль" вантаж із препаратом "Таміфлю", Тимошенко пообіцяла порушити кримінальні справи проти аптек, де лікарські препарати від грипу продаються за завищеною ціною.

Внаслідок перевірок і виявлених порушень у Києві було закрито 19 аптек.

Внаслідок перевірок податківці знайшли в роботі аптек порушень, за які буде заплачено штрафи в розмірі 6,5 мільйона гривень.

Читайте також:

Через відсутність ліків від грипу в Києві закрили 19 аптек

МОЗ: в Україні від свинячого грипу померли 67 людей

Тимошенко: в Україні немає епідемії свинячого грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: