Тимошенко вмовила японців дати гроші на українську газову трубу

Прем'єр повідомила, що Україна та Японія підписали 23 меморандуми, зокрема й щодо участі японських компаній у модернізації української ГТС.

Японські компанії висловили одностайне позитивне рішення щодо участі в модернізації української ГТС.

Про це заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко під час прес-конференції по результатам свого візиту до Японії.

За її словами, мова йде про налагодження системи графіку і реального обліку газу, а також про спеціальні газоперекачувальні агрегати, які є найбільш економними і енергозберігаючими.

Також прем’єр повідомила, що Україна планує залучити японські інвестиції для модернізації і реконструкції українських ТЕЦ.

Вона зазначила, що планується комплексна реконструкція і модернізація теплових котелень в Україні. Тимошенко нагадала, що в Україні працює понад 29 тис. теплових котелень, 67% з яких споживають природний газ.

"Комплексна реконструкція і модернізація дозволить знизити тарифи і в подальшому уникнути споживання природного газу на них", - сказала вона.

Крім того, Україна та Японія планують спільно працювати в модернізації системи водопостачання, очисних споруд та очищення стоків. Тимошенко наголосила, що уряди України та Японії підписали спільний меморандум по комплексній діагностиці, реконструкції і модернізації хімічних і металургійних підприємств в Україні.

Прем'єр також зазначила, що Україна має намір залучити японські інвестиції по утилізації шахтного газу – метану. "Це окрім всього іншого дозволить додатково захистити шахтарів", - зазначила вона.

Загалом, за словами Тимошенко, Україна та Японія підписали 23 меморандуми. В уряді починаючи з 2 квітня будуть провадитися спеціальні наради щодо співпраці з Японією.

Нагадаємо, 25-26 березня українська урядова делегація на чолі з прем`єром Юлією Тимошенко відвідала Японію. Перед візитом Тимошенко повідомила, що розглядатимуться понад 20 питань, одне з них, зокрема, в рамках підписаної спільної декларації з Європейським Союзом щодо української ГТС – залучення японських компаній як ключових інвесторів для реконструкції та модернізації газотранспортної системи України.

Також в Японії Тимошенко вдалося досягти домовленості, зокрема, щодо продажів українських надлишків квот на викиди парникових газів.

Читайте також:

Україна отримає від Японії 4,5 мільярда гривень

Японія готова надати Україні кредит в 5 млрд. доларів

Україна продала Японії квоти на викид вуглекислого газу

Тимошенко: головним інвестором української ГТС буде Японія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: