Тимошенко вмовляла японців вкласти гроші в українську ГТС

Прем'єр розраховує на співпрацю з країною сонця, що сходить. Поки підписаний лише договір з торговою компанією "Нексі".

Прем’єр-міністр України запропонувала японським корпораціям прийняти участь у модернізації української ГТС. Про це вона заявила під час робочого ланчу з керівниками провідних японських корпорацій та керівництвом Комітету ділового співробітництва з Україною Японської федерації бізнесу „Кейданрен”.

"Україна зацікавлена в участі японських корпорацій у модернізації української газотранспортної системи України", - сказала Тимошенко.

Вона нагадала, що у понеділок у Брюсселі було підписано декларацію про модернізацію і реконструкцію української газотранспортної системи. При цьому прем’єр-міністр висловила сподівання, що провідні японські корпорації братимуть участь у проекті з модернізації ГТС.

"У нас є можливість модернізувати газотранспортну систему України за участю японських корпорацій", - підкреслила глава уряду.

Між тим, Тимошенко у ході візиту також взяла участь у церемонії підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Державним експортно-імпортним банком України та японською компанією "Нексі", який має сприяти розширенню співпраці у сфері підтримки та стимулюванні торгівлі та інвестицій між країнами. За словами голови правління "Укрексімбанку" Віктора Капустіна, ця угода дозволить залучити в Україну 0,5 млрд. дол. японських інвестицій.

Прем’єр-міністр впевнена, що Японія та Україна мають усі шанси для ефективної співпраці.

За словами прем’єра, в України сьогодні є всі можливості для того, щоб вперше за 17 років незалежності здійснити потужну модернізацію всієї країни, починаючи від енергетики, сільського господарства до реформи комунальної системи.

Тимошенко зауважила, що Україна зацікавлена у співпраці з Японією, оскільки ця країна має потужні інвестиційні ресурси та провідні інтелектуальні технології.

У цьому напрямку вже здійснено кілька важливих кроків, вважає прем'єр. Зокрема, визначені пріоритети співпраці, створені спільні українсько-японські групи з окремих напрямків співпраці та підписані базові документи.

За словами прем’єра, такі документи є стартом для розробки комплексної стратегії модернізації і на їх основі Україна та Японія можуть розробити комплексний план дій.

Тимошенко також висловила сподівання, що Україна та Японія продовжутьспівпрацювати у рамках Кіотського протоколу.

У свою чергу, голова комітету ділового співробітництва України з Японською федерацією бізнесу Кейданрен, голова ради директорів корпорації "Сумітомо" Мотоюкі Ока заявив, що сьогоднішній діалог між українською урядовою делегацією та керівниками провідних японських корпорацій дасть новий імпульс для поглиблення співпраці між країнами.

За його словами, товарообіг між Україною та Японією зростає, зокрема минулого року він збільшився на 78% і склав 2,2 млрд. дол.

Мотоюкі Ока підкреслив, що факт входження України до Світової організації торгівлі посилив сподівання на поглиблення співпраці з Україною: "Це важливий сигнал для всіх країн світу".

Він подякував Тимошенко за те, що вона проявляє зацікавленість у налагодженні співпраці України з японськими корпораціями.

Нагадаємо, Україна та ЄС підписали спільну декларацію за підсумками конференції з модернізації української газотранспортної системи 23 березня в Брюсселі. Згідно з нею Україна зобов’язалася створити прозорий газовий ринок та завершити реформи газової галузі до кінця 2011 року. Прем`єр-міністр Тимошенко підтвердила, що Україна розглядає Японію як ключового інвестора проекту з модернізації газотранспортної системи.

Читайте також:

Тимошенко готова їхати до Москви миритися з Путіним

Тимошенко порівняла угоду по ГТС з перемогою "Шахтаря" над ЦСКА

Тимошенко поїхала до Японії говорити про українську трубу

Україна підписала спільну газову декларацію з ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: