Тимошенко впевнена в проведенні третього туру

Прем'єр вірить в переголосування, в той час як БЮТ не вимагатиме скасування дати інавгурації 25 лютого.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко переконана, що в Україні відбудеться третій тур президентських виборів. Про це вона заявила в ході свого виступу під час засідання Вищого адміністративного суду України (ВАСУ).

Прем'єр відзначила, що під час проведення третього туру необхідно виключити можливість підкупу виборців. "Якщо будуть повторні вибори, а вони обов'язково повинні бути, то такі речі (підкуп) повинні бути раз і назавжди припинені", - сказала вона.

В той же час голова фракції БЮТ Іван Кириленко заявив, що БЮТ не вимагатиме скасування дати інавгурації новообраного президента, яка призначена на 25 лютого ц.р. "БЮТ зареєстрував ухвалу про скасування дати інавгурації президента, але ми сьогодні не наполягали на її внесенні до порядку денного, оскільки ВАСУ- це вища інстанція, де повинне розглядатися це питання. Ми не можемо впливати на рішення суду, і якщо розгляд в суді затягнеться, то інавгурація 25 лютого може не відбутися. Тому ми не вимагатимемо скасувати дату інавгурації. При цьому ми підкоримося рішенню ВАСУ", - заявив нардеп.

За словами Кириленка, БЮТ також завіряє, що у разі розпаду діючої коаліції, через місяць відбудуться дострокові вибори Верховної ради (ВР) України.

Відзначимо, раніше перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожемякін заявляв, що Верховна рада 19 лютого розгляне ухвалу БЮТ щодо скасування дати інавгурації президента 25 лютого. Кожемякін вніс на розгляд парламенту проект ухвали №6080 "Про визнання ухвали Верховної ради України "Про внесення змін до календарного плану проведення шостої сесії Верховної ради України шостого скликання у зв'язку з проведенням урочистого засідання, присвяченого принесенню присяги новообраним президентом України", такою, що втратила силу".

Нагадаємо, ВАСУ 19 лютого почав розгляд позову Юлії Тимошенко щодо визнання недійсними результатів другого туру виборів президента, згідно з якими на них переміг Віктор Янукович. Прем'єр особисто прийшла на судове засідання. Виступаючи перед засіданням, глава уряду заявила, що прийшла до суду відстоювати принципи демократії в Україні.

На засіданні суду прем'єр назвала сім технологій, за допомогою яких, за її словами, були сфальсифіковані вибори. Зокрема, це неякісний державний реєстр виборців, внесення виборців до списків для голосування в день голосування, надання виборцям права голосувати вдома без довідок про їхній стан здоров'я (на її думку, це заборонено законом), підкуп виборців.

Пізніше команда Тимошенко попросила організувати пряму телетрансляцію судового засідання. Втім, ВАСУ їй в цьому відмовив, вирішивши транслювати в прямому ефірі тільки оголошення судового вироку. Проти трансляції виступали представники Віктора Януковича.

ВАСУ почав розгляд справи по виборах у неповному складі - на засідання прийшли 49 із 55 суддів.

Вищий адмінсуд є вищою інстанцією у судових справах, що стосуються виборів та оскарження їх результатів. Разом із тим, у БЮТ припустили, що можуть оскаржити рішення ВАСУ у Верховному суді.

Читайте також:

БЮТ вимагає викликати свідків та витребувати оригінал протоколу ЦВК

Тимошенко назвала суду сім технологій фальсифікації виборів

БЮТ готовий оскаржити рішення ВАСУ по виборах у Верховному суді

ВідеоТимошенко впевнена в проведенні третього туру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: