Тимошенко знизила комунальні тарифи для vip-пенсіонерів

Високопосадовцям виділяють дачі на території Конча-Заспи та Пуща-Водиці, за які вони платять лише 30% вартості компослуг.

Радянські vip-пенсіонери, які усіма правдами та неправдами закріпилися в елітних дачах Конча-Заспи та Пуща-Водиці, попри всі кризи сплачують за свої “будиночки” лише 30% вартості комунальних послуг.

Таке право для них відстояла прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, посилаючись на “соціальну напругу”, яка може виникнути, якщо підстаркуватих віпів змусять платити комірне у повному обсязі, як і решту громадян України.

Нагадаємо, що з 1994 року, після призначення високопосадовцям виділяють в користування номери в корпусах санаторію або дерев'яні дачі на території "Кончі" та "Пущі", вони й досі сплачують за користування державним майном 30% вартості комунальних послуг.

У січні 2009 року Державне управління справами (ДУС) попросило Кабінет міністрів переглянути видатки на утримання колишніх та нинішніх урядовців, яким надано в користування будиночки та номери в санаторіях "Конча-Заспа" та "Пуща-Водиця".

Однак, пише видання, прем`єр Юлія Тимошенко взагалі відмовилася виносити на уряд питання, пов`язане з підвищенням плати за користування санаторіями "Конча-Заспа" та "Пуща-Водиця".

Це стало відповіддю прем’єра на слізне послання радянських віпів. “Попередні розрахунки показали, що нова ціна для нас, колишніх керівних працівників органів державної влади, буде непосильною, оскільки за останні роки ця плата вже зросла в 3-4 рази. Невпинно зростають також ціни на ліки і товари першої необхідності", - скаржилися в листі vip- пенсіонери.

Прихильне до проблем старих серце Тимошенко не витримало, й прем’єр відмовила Тарасюку в реалізації його ідеї з наступних підстав.

"З урахуванням обмежених можливостей державного бюджету щодо збільшення заробітної плати і пенсій у 2009-2010 роках… та з метою запобігання соціальній напрузі пропоную на період подолання фінансової кризи (2009-2010 роки) утриматися від ухвалення рішень, що можуть призвести до значно підвищення плати за користування будинками", - сказано у резолюції Тимошенко на адресу ДУС.

Керівник ДУСі Ігор Тарасюк запропонував брати з міністрів, віце-прем`єрів, керівництва уряду та парламенту, суддів Конституційного та Верховного судів та радянських vip-пенсионерів дещо більшу суму - замість 30% вартості комунальних послуг, 30% розрахункової плати за користування приміщеннями, яка включає послуги охорони, прибирання тощо.

Усе, за його словами, з "метою скорочення видатків державного бюджету на утримання приміщень, а також отримання додаткових коштів для подальшого розвитку зазначених державних об`єктів".

Пропозиція Державного управління справами була передана до Мінфіну, і там за ідею ухопився тоді ще не відставлений міністр фінансів Віктор Пинзеник. Він запропонував брати з поселенців не 30%, як пропонував ДУС, а всі 100% розрахункової плати.

Відтак тариф на прикладі одного з міністрів, якому було надано половину дерев`яного будиночку еволюціонував би наступним чином. Зараз він сплачує 30% комунальних платежів – це 526 гривень на місяць.

У разі ухвалення Кабміном постанови, ініційованої ДУС, йому довелося би сплачувати 30% розрахункової вартості, тобто 1159 гривень на місяць. А якщо би взяли за основу пропозицію Мінфіну про необхідність погашення урядовцем усіх 100% розрахункової вартості, чиновнику довелося би сплачувати 3800 гривень на місяць.

Читайте також:

Наступного року Україна буде жити без кризи

Ющенко поскаржився на Тимошенко у Генпрокуратуру

Дочка Черновецького очолить пансіонат для пенсіонерів
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: