Тимошенко вже на наступному тижні розпочне рятувати банки

Прем'єр стверджує, що для цього у неї є спеціальна програма.

Наступного тижня в Україні планується почати роботу з рекапіталізації низки банків.

Про це заявила сьогодні на брифінгу в Брюсселі прем`єр Юлія Тимошенко.

Вона повідомила, що сьогодні на саміті Європейської народної партії одним з головних питань було питання забезпечення прозорої роботи банків і банківської системи загалом.

“Криза якраз і свідчить про те, що банківська система виявилася найвразливішою сферою. І зараз потрібна прозорість, спеціальні заходи для підтримки банківської системи, і Україна має спеціальну програму і з наступного тижня почне рекапіталізацию банківської системи”, – сказала Тимошенко.

Як повідомлялося, уряд України спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку, Світовим банком, Міжнародним валютним фондом і Національним банком України розробив порядок рекапіталізації українських комерційних банків.

За словами Тимошенко, внаслідок рекапіталізації держава зможе придбавати частину акцій банків для того, щоб покрити їхні збитки і дати змогу банківській системі працювати в нормальному режимі.

Згідно з Порядком рекапіталізації комерційних банків, Кабінет міністрів братиме участь у капіталізації недержавних банків лише в разі введення в них тимчасової адміністрації.

Документом передбачено, що держава може брати участь у капіталізації банку за умови, якщо йому передається, одноосібно або разом з іншим інвестором, у разі укладення договору про спільну участь у капіталізації банку не менш як 50% плюс одна акція.

Наразі Нацбанк готує три комерційні банки до рекапіталізації за участю держави. Серед них "Укрпромбанк", банк "Надра" і "Родовід". Ці банки належать до групи найбільших банків України, у них введено тимчасову адміністрацію.

На сьогодні участь держави у своєму капіталі ініціювали також банк "Фінанси і кредит" і ВАТ "Укргазбанк".

Читайте також:

Фірташ знову не купив банк "Надра"

Держава надасть гроші трьом крупним банкам

Проблемні банки не видають більше тисячі гривень

"Фінанси і Кредит" спростовують інформацію про введення куратора від НБУ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: