Тимошенко взялася за медичні зловживання

Протягом останніх років за державні кошти купувалися медикаменти та обладнання за значно завищеними цінами.

Прем’єр Юлія Тимошенко дала місяць на перевірку зловживань під час закупівлі медпрепаратів та обладнання.

Відповідне доручення вона зробила під час першого засідання комісії з розслідування корупційних дій при закупівлі медичного обладнання та ліків за державний кошт у 2007-2009 роках, повідомляє прес-служба уряду.

Тимошенко зазначила, що протягом останніх років за державні кошти купувалися медикаменти та обладнання за значно завищеними цінами.

"Хоча це не робота прем'єра узгоджувати ціни на медикаменти і на медичне обладнання, але після того, як мені довелося у пришвидшеному режимі це зробити, я зрозуміла, що багато років країну оббирали", - сказала глава уряду.

"Забирали ці нещасні копійки з бюджету і за колосально завищеними цінами закуповували і медичне обладнання, і ліки", - підкреслила вона.

Тимошенко доручила зробити порівняльну таблицю за 2007-2009 роки, в якій окремими графами прописати найменування товару, дату придбання, його ціну, виробника, а також вказати посередників і тих, хто підписував контракти.
"Через таку таблицю ми побачимо, скільки недоотримала система охорони здоров’я за всі ці три останніх роки. І мені абсолютно байдуже, який це уряд робив", - наголосила прем’єр.

"Якщо будуть з’ясовані конкретні посадовці, які це освячували підписами, допускали такі зловживання, то я звертатимуся з листом до Генпрокуратури, і проситиму реагувати жорстко на ці речі", - наголосила прем’єр.

"Тимошенко переконана, що Держфінмоніторинг, ДПА, Генпрокуратура, МВС мають з’ясувати, хто через офшорні зони наживається на тому, що вся система охорони здоров’я недоотримує медичні препарати і медичне обладнання", - наголошується у повідомленні.

Вона зазначила, що МОЗ має підготувати цю таблицю протягом двох тижнів, після чого ГоловКРУ та Мінекономіки разом з Держфінмоніторингом перевірять зазначені дані.
За словами Тимошенко, особливо прискіпливо треба вивчити ситуацію з закупівлею ліків в період епідемії грипу.

"Тут треба розібратися дуже тонко. Мене цікавить проста річ: чи могло Міністерство охорони здоров'я як офіційний державний орган для боротьби з пандемією грипу закупити "Таміфлю" за пандемічними цінами?", - сказала вона.

"І якщо з'ясується, що посередники закуповували ліки за пандемічними цінами, а потім постачали нам за комерційними, то це злочин, за який доведеться відповідати", - наголосила прем’єр.

Читайте також:

Тимошенко порадила українцям ставитись до кризи й епідемії з гумором

Влада і опозиція звинувачують один одного в корупції при закупівлі медобладнання

Тимошенко порадила українцям ставитись до кризи й епідемії з гумором

Тимошенко: я виглядаю бомжем, бо нічого не стирила

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: