Тимошенко оголосила себе непричетною до підписування газових угод

Екс-прем'єр каже, що лише дала доручення.

Юлія Тимошенко у своїх директивах прем'єр-міністра нікого не зобов'язувала підписувати контракти з Росією на постачання газу Україні.

Про це Тимошенко заявила на суді, даючи свідчення у порушеній проти неї "газовій справі".

Базуючись на свідченнях уже допитаних свідків, Тимошенко доводила, що вона надавала екс-міністру палива та енергетики Юрію Продану директиви прем'єр-міністра, а не уряду.

"Я оформила результати переговорів (з російською делегацією) у вигляді доручення та надала їх міністру палива та енергетики. Я не порушувала тоді жодної норми закону... Там немає того, що я когось зобов'язую підписувати контракти", - сказала Тимошенко.

"Мої директиви не містили в собі жодного втручання в діяльність суб'єкта господарювання", - наголосила вона.

Також Тимошенко не виключає, що той примірник директив на газові переговори, який знаходиться в матеріалах її справи, є фальшивим.

"Там можуть бути переставлені слова. Я точно не пам'ятаю змісту, але я підтверджую, що своє доручення я передавала (Продану), але з моїм підписом", - заявила Тимошенко.

Вона зазначилаа, що ті директиви, які залучені до матеріалів справи, не містять її оригінального підпису – а то є факсиміле.

"Якщо змогли підробити експертизу і назвали підписом факсиміле, могли підробити і складові директив", - сказала Тимошенко.

Тимошенко також наголосила, що не можна говорити про невигідність підписаних контрактів, бо вони були ратифіковані "Нафтогазом України", урядом, на засіданні якого були присутні представники прокуратури, та Верховною Радою.

Нагадаємо, колишнього прем'єра Юлію Тимошенко звинувачують у перевищенні службових повноважень під час підписання в 2009 році контрактів між Україною і Росією на постачання і транзит газу. За словами прокурора, Тимошенко "усвідомлюючи протиправність своїх дій" та пригрозивши звільненням змусила голову "Нафтогазу" Олега Дубину підписати газові контракти.

З 5 серпня вона перебуває у СІЗО. Раніше Тимошенко вже неодноразово заявляла, що вважає себе невинною і справу проти неї необхідно закрити у зв'язку з відсутністю складу злочину. Позицію екс-прем'єра повністю підтримує її захист. Разом з цим генеральний прокурор Віктор Пшонка нещодавно заявив, що слідством вина Тимошенко вже доведена, і ці факти знаходять підтвердження в Печерському райсуді.

Читайте також:

Адвокат: Тимошенко посадять мінімум на 7 років

Вища рада юстиції розглядатиме дії судді Кірєєва

Як Тимошенко сидиться в СІЗО: місяць сухого пайка і душу раз на тиждень

Пшонка заявив, що вина Тимошенко доведена

ВідеоТимошенко оголосила себе непричетною до підписування газових угод

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: