Тимошенко: Янукович віддасть Росії Дністровську ГЕС

Лідер БЮТ запевняє, що влада готує угоду з передачі Росії однієї з найбільших ГЕС світу, розташовану в Україні.

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко звинуватила команду президента Віктора Януковича в тому, що вона готується передати Росії Дністровську гідроакумулюючу електростанцію.

"Янукович почав здавати національні інтереси, і це тільки початок здачі. Чим вони будуть пояснювати, якою газовою угодою, коли будуть віддавати нашу гідроакумулюючу Дністровську електростанцію, яка є нашим стратегічним інтересом? А ця угода планується для підписання", - процитував екс-прем'єра її офіційний сайт.

Тимошенко також зауважила, що Янукович не зупиниться на Харківських угодах, що продовжили термін перебування Чорноморського флоту РФ в Україні, та продовжуватиме, на її думку, поступово віддавати Росії українські стратегічні підприємства

"Я переконана, що в Україні розгортаються не випадкові договори, а програма, яка добре продумана, заздалегідь домовлена, і вона сьогодні втілюється в життя", - зазначила Тимошенко.

Дністровська ГЕС є однією з найбільших у світі гідроакумулюючих електростанцій. Її будівництво було розпочато у 1983 році. Основними функціями Дністровської ГАЕС є регулювання частоти і графіка навантажень в енергосистемі України, формування аварійного резерву електроенергії.

Встановлена електрична потужність Дністровської ГАЕС (7 насосів-турбін) у генераторному режимі має складати 2268 МВт, у насосному режимі - 2947 МВт. Проект станції передбачає встановлення семи однотипних гідроагрегатів. Загальна кошторисна вартість будівництва складає 5,8 мільярда гривень.

Нагадаємо, минулого тижня Верховна рада ратифікувала угоду Віктора Януковича та російського президента Дмитра Мєдвєдєва, згідно з якою ЧФ Росії залишиться в Україні до 2042 року, після чого термін угоди може бути продовжений. Росія щорічно виплачуватиме 100 мільйонів доларів як орендну плату, а також надасть Україні знижку на газ.

Тимошенко назвала дату ратифікації документа "чорним днем" та пообіцяла народний опір цьому рішенню.

Читайте також:

Янукович і Сталін стали одними з найпопулярніших персон в російських ЗМІ

Тимошенко придумала, як провести дострокові вибори

Ющенко: Путін через Україну хоче встановити газовий диктат в Європі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: