Тимошенко: Янукович за мовчазної згоди Заходу будує "неорадянщину"

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко розповіла про місце України в новій політиці перезавантаження США стосовно Росії і про початок встановлення в Україні авторитарних тенденцій.

Екс-прем'єр-міністр, лідер блоку свого імені Юлія Тимошенко вважає, що українська влада на чолі з президентом Віктором Януковичем сприяє поглинанню України Росією.

За словами Тимошенко, це відбувається за мовчазної згоди західних країн, які "не зовсім адекватно" оцінюють ситуацію в Україні. Чинну владу вона вважає не чим іншим як "владою минулого" і "неорадянщиною".

"Нова політика перезавантаження США стосовно Росії не може виключати Україну із списку стратегічних партнерів західного демократичного світу, і ця нова політика перезавантаження не може вибудовуватися за рахунок байдужого ставлення Заходу до початку встановлення авторитарних тенденцій в Україні", - зазначила Тимошенко в інтерв'ю Бі-Бі-Сі.

"Не може Захід заплющувати очі на те, що сьогодні зник баланс у відносинах Росії та України. Сьогодні ми є свідками поступового, поетапного поглинання України, і, власне, це передує, на мій погляд, більш ризикованим наслідкам для України, які стосуються політичного суверенітету", - пояснила вона.

Політик наголосила, що не потрібно сприймати її слова як агресивну політику проти Росії. "Але нова влада розглядає взаємини з Росією як спільний великий бізнес. І саме тому є фундаментальний перекіс у бік російських національних інтересів і російських стратегічних планів. За рахунок українських, безумовно", - додала Тимошенко.

Лідер БЮТ також гостро розкритикувала кадрову політику уряду: "З усіх вертикалей і гілок влади видаляють людей, які не належать безпосередньо до оточення Януковича. Набирають людей, які представляють один регіон нашої держави - донецький. І які будуть консолідовано діяти, використовуючи владу і політику для збільшення своїх статків. Я думаю, що і далі триватиме процес звільнення чужинців з усіх структур влади, і буде приходити донецький клан, опановуючи всі владні можливості".

"Те, що пропонує зараз Віктор Янукович, - це авторитаризм, президентський авторитаризм без балансів і противаг. Він хоче саме ту Конституцію, яка породила Кучму, "кучмізм" і Помаранчеву революцію. Яка, до речі, потім країну від цього всього звільнила", - впевнена вона.

Читайте також:

Привітайте Віктора Януковича з ювілеєм: президенту виповнилося 60

Тимошенко: СБУ й прокуратура - приватна власність Януковича

Тимошенко: Україна розподілена між 11 кланами

Клінтон заявила, що її надихає захист Януковичем свободи слова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: