Тимошенко: європейська система безпеки не замінить Україні НАТО

Прем`єр підтримує європейську систему безпеки, але вважає, що вона не зможе замінити НАТО.

Україна повністю підтримує створення європейської системи безпеки і оборони, і хотіла би брати участь у цьому процесі.

Про це заявила прем`єр-міністр Юлія Тимошенко в Мюнхені на Міжнародній конференції з питань безпеки. Прем`єр також зазначила, що європейська політика безпеки оборони не є для України альтернативою НАТО, а лише "посиленням і розширенням інтеграційних процесів".

"Мені здається, що нове натхнення цієї європейської політики безпеки і оборони... дає шанс для тих країн, які не можуть або не хочуть стати членами НАТО, одержати абсолютно нову ідею об`єднання навколо єдиних цінностей, єдиних принципів політики безпеки і оборони. Безумовно, в першу чергу, це Росія", - сказала Тимошенко.

Вона зазначила, що сьогодні заяви і Росії, і Німеччини, і Франції говорять про те, що "такий шанс є". Прем’єр-міністр заявила, що зараз в умовах боротьби з кризою необхідно відмовитися від будь-якої політики ізоляції.

Кажучи про НАТО, Тимошенко зазначила, що Україна 14 років намагається вступити в альянс, чітко декларуючи свої наміри, проте є речі, які дотепер не дозволили Україні стати членом цієї організації. "По-перше, це ситуація усередині самої країни – де частина країни хотіла б бачити Україну в НАТО, а частина ні. Але є питання і вищого рівня – це, як сприйме Росія, і як це відіб’ється на взаємодії, партнерстві Європи і Росії, якщо Україна і подібні країни рухатимуться в НАТО", - сказала прем`єр.

Нагадаємо, що однієї з головних тем конференції у Мюнхені було питання створення системи європейської політики безпеки і оборони (ЄПБО) за участю Росії і співробітництва з НАТО.

Читайте також:
Тимошенко виступає за єдину ціну на газ і транзит для всієї Європи
Перший пріоритет України: примиритися з Росією
Тимошенко закликала не ізолювати Білорусь та Іран

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: