Тимошенко: Ющенко не має права розпускати ВР

Прем'єр впевнена, що сьогоднішнє рішення Конституційного суду прийняте однозначно на її користь.

Прем’єр Юлія Тимошенко не бачить жодних підстав, аби говорити про можливість порушення питання щодо розпуску Верховної ради.

Про це вона заявила сьогодні, 30 квітня, під час прес-конференції, коментуючи рішення Конституційного суду за поданням президента щодо повноважень коаліції подавати кандидатуру прем’єр-міністра.

Тимошенко зауважила, що рішення КС чітко свідчить, що позиція її команди і коаліції була вірною, і коаліція має право вносити нову кандидатуру прем’єр-міністра, але вона не зобов’язана це робити.

"Тобто, якщо є така необхідність, то нова коаліція вносить кандидатуру нового прем’єра, якщо такої немає необхідності і потреби у коаліції, то вона працює з тим урядом, який є. Тому ніяких підстав правових для розпуску парламенту сьогодні не існує", - пояснила Тимошенко.

При цьому прем’єр висловила впевненість, що такого розпуску не буде.

Сьогодні, 30 квітня, Конституційний суд оприлюднив рішення за поданням президента щодо формування уряду після створення нової коаліції. Згідно з ухваленим рішенням, внесення пропозицій президенту щодо кандидатури прем’єр-міністра, а також щодо кандидатур до складу Кабінету міністрів належить виключно до повноважень коаліції депутатських фракцій у ВР.

Таке формулювання відповіді викликало різночитання у різних сторін конфлікту. Так, представник ВР у Конституційному суді заявив, що це означає, що коаліція не зобов'язана вносити президенту подання на кандидатури прем'єра і членів уряду, а отже уряд працює легітимно.

В свою чергу представник президента у КС Марина Ставнійчук заявила зворотне і повідомила, що президент може найближчим часом розпочати консультації щодо розпуску Верховної ради.

В той же час голова Конституційного суду Андрій Стрижак визнав, що рішення суду не дало відповіді на запитання президента.

Читайте також:

КС сам не розуміє, що він понаприймав

КС: Тимошенко очолює уряд законно

КС не дозволив Ющенку розпускати Раду

У Ющенка прочитали рішення КС по-своєму і готуються розпускати Раду

БЮТ: указу Ющенка про розпуск ВР ніхто не підкориться

ВідеоТимошенко про розпуск ВР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: