Тимошенко з Путіним не вдалось остаточно вирішити газове питання

Тимошенко сподівається, що зможе забезпечити стабільність газотранспортної системи України в осінньо-зимовий період.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко повідомила, що газові питання між Україною і РФ остаточно не вирішені. Про це вона заявила за результатами переговорів з прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним в Астані.

"Ми обговорили питання стабільної роботи газотранспортної системи України і закачування газу в сховища. Всі питання знаходяться в порядку обговорення і рішення на цю хвилину остаточно ми ще не прийняли. Але я вірю в те, що ми знайдемо компромісне рішення, яке дозволить забезпечити стабільність газотранспортної системи України в осінньо-зимовий період", - сказала Тимошенко.

Вона також зазначила, що в ході зустрічі обговорювалися питання спільного з РФ подолання економічної кризи.

У свою чергу, глава уряду РФ Володимир Путін повідомив, що Росія розглядає можливість продажу природного газу Україні в рахунок оплати його транзиту на 5 років.

"Що стосується закачування газу в ПСГ України, то йдеться про те, що зараз, саме в цей період, повинне бути проведене це закачування. Тому що без закачаного в сховища газу українська економіка і сфера "Газпромзбуту" не зможе нормально існувати в осінньо-зимовий період. Приблизно 15 млрд кубометрів газу піднімається з газових сховищ протягом року паралельно з відбором газу для внутрішнього споживання України", - зазначив Путін.

"Це складна технологічна схема і без використання газу в сховищах економіка України існувати не може. Значить, газ має бути закачаний зараз, у цей час. Коштує він 5 млрд доларів, точніше 4,7-4,8 млрд доларів", - сказав глава російського уряду, підкресливши, що виникає питання про оплату цього газу.

"В умовах кризи для України це складне завдання. Росія це розуміє. Тому ми обговорювали питання про можливість оплати газу в рахунок майбутнього транзиту на 5 років. Зрозуміло, що ризики для РФ дуже великі, враховуючи президентські вибори в Україні", - сказав Путін, наголосивши, що РФ надала Україні низку пропозицій і готова до подальших переговорів.

Нагадаємо, російський "Газпром" перерахував "Нафтогазу" України передоплату за транзит газу за весь 2009 рік. Таким чином ліміт авансування Росією цієї української компанії вичерпаний.

У свою чергу, президент Віктор Ющенко вважає, що вирішення проблем газового монополіста за рахунок нових авансів за транзит від російського "Газпрому" є неприпустимим. На його думку, можлива ситуація, коли "Нафтогаз" не зможе оплачувати постачання російського газу і в цьому випадку йому доведеться розплатитися активами.

Читайте також:

Уряд звинуватив Бойка, Фірташа й Льовочкіна у змові проти "Нафтогаза"

Мєдвєдєв сумнівається, що Україна зможе платити за газ

"Газосос": російська онлайн-гра "Відбери газ у Ющенка"

"Газпром" не задоволений "безпардонним" Ющенком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: