Тимошенко з Путіним поговорять у Ялті про ціну на газ

Тимошенко в Ялті 19 листопада обговорить питання оптимізації цін на газ з Володимиром Путіним.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко 19 листопада в Ялті обговорить питання оптимізації цін на газ з російським прем'єр-міністром Володимиром Путіним. Про це вона повідомила 14 листопада в Сєвєродонецьку, виступаючи на нараді з питань хімічної промисловості.

Тимошенко підкреслила, що Україна повинна отримувати газ за ринковою ціною. "Це основа нашої політичної незалежності. Думаю, що просити іншу державу продавати нам газ нижче за ринкову ціну і брати на себе збитки - це, як мінімум, некоректно", - сказала вона.

Вона зазначила, що в 2009 році завдяки досягнутим домовленостям, Україна змогла отримати дешевший газ, ніж це передбачалося спочатку. "В результаті ускладнення дипломатичних відносин, все чого добився президент України Віктор Ющенко - це те, що нам обіцяли ціну за газ 450 дол. за 1 тис. куб. м. На вдалося вийти на прийнятну ціну - 228,5 долл за 1 тис. куб. м, за рахунок спеціальної ціни за 157 дол. за 1 тис. куб. м, на 11 млрд куб. м природного газу, який знаходився в ПГС. За рахунок цього, а також за рахунок 20% дисконту, ми вийшли на 228 дол. за 1 тис. куб. м в середньому за рік і утримали цю ціну. Тільки у Білорусі була нижча ціна по газу з 1 січня 2009 р.", - підкреслила вона.

Нагадаємо, російський варіант нової газової угоди передбачає існування об'єктів української ГТС, які належать Росії. Про це йдеться у російському проекті угоди.

"Українська Сторона гарантує недоторканність власності Російської сторони і господарюючих суб’єктів Російської Федерації, природного газу і об’єктів газотранспортної системи (!), що належать їм та розміщені на території України", - йдеться в проекті.

Питанням залишається те, що означає формулювання "об’єктів газотранспортної системи".

Читайте також:

Росія запропонувала Україні нову кабальну угоду по газу

Ющенко впевнений, що Росія повинна 150 років безкоштовно давати Україні газ

Мєдвєдєв: виборчі перегони заважають Україні платити за газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: