Тимошенко: за визнання коаліції суддям КС пропонують по мільйону доларів

Тимошенко стверджує, що оточення Януковича вимагає від КС якнайшвидше ухвалити рішення щодо легітимності нової коаліції.

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявляє про тиск і залякування суддів Конституційного суду з метою визнання ними коаліції і уряду легітимними. Про це вона заявила на брифінгу 29 березня.

За словами Тимошенко, команда президента вимагає ухвалити відповідне рішення від КС до 11 квітня, оскільки саме в цей час президент має поїхати до Сполучених Штатів і прозвітувати, що коаліція діє згідно з законом. "Але, по суті, у Конституційного Суду вимагають ухвалити неконституційне рішення", - сказала Тимошенко.

"Суддям погрожують звільненням, Генпрокуратурою. Погрожують звільнити за порушення присяги, а ти, що погодяться бути з Януковичем пропонують 1 мільйон доларів", - заявила Тимошенко.

За її словами, цю інформацію вона отримала безпосередньо від суддів КС.

Як відомо, Верховна рада внесла до свого регламенту зміни, згідно з якими формування парламентської коаліції стало можливим не лише з фракцій, але й окремих депутатів.

11 березня голова парламенту Володимир Литвин оголосив про створення коаліції "Стабільність і реформи" у складі фракцій Партії регіонів, Компартії, Блоку Литвина, 7 депутатів від БЮТ, 6 - від НУ-НС а також 4 позафракційних депутатів.

Того ж дня до Конституційного суду надійшло конституційне подання 56 народних депутатів щодо відповідності головному закону країни нових правил формування коаліції.

Президент Віктор Янукович пообіцяв оголосити позачергові вибори до Верховної ради в разі, якщо Конституційний суд визнає коаліцію незаконно сформованою.

Проте міністр юстиції Олександр Лавринович стверджує, що будь-яке рішення КС не матиме для нової більшості жодних наслідків: якщо індивідуальне членство депутатів в коаліції буде визнано неконституційним, то таке рішення буде враховуватися при формуванні вже нової коаліції.

Читайте також:

До парламентської більшості приєдналися двоє опозиційних депутатів

Нові правила формування коаліції оскаржили в Конституційному суді

Оприлюднено список депутатів, які сформували коаліцію

ВідеоТимошенко: суддям КС пропонують по мільйону доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: