Тимошенко: щоб врятувати "Артек", треба забрати гроші в Ющенка

Прем'єр вирішила, як допомогти міжнародному дитячому центру.

Уряд забезпечить роботу міжнародного дитячого центру "Артек" за рахунок перерозподілу витрат на утримання президента і його Секретаріату.

Про це на нараді, присвяченій питанням функціонування "Артеку", заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

Вона, зокрема, зазначила, що "Артек" сьогодні перебуває на балансі Державного управління справами, підпорядкованого президенту. Втім, зазначила, що уряд готовий самотужки вирішити долю табору.

За інформацією прем'єра, держбюджет 2009 року передбачає майже мільярд гривень на утримання президента і СП. "Ця цифра, близька до одного мільярда, яку знайшли для того, щоб нормально утримувати президента – влаштовувати тисячні прийоми, бали, нормально утримувати організаційне, інформаційно-аналітичне і матеріальне забезпечення президента", - пояснила Тимошенко.

"Я можу нескінченно перераховувати всі витрати, які є безглуздими, неефективними, які абсолютно не сприяють нормальному життю країни, і в цілому вони взагалі є розбазарюванням коштів. Хоча водночас немає грошей на те, щоб утримувати "Артек", - наголосила вона.

З огляду на це, прем'єр вирішила дати "Артеку" президентських грошей. "Я сьогодні ухвалила рішення не чекати якихось змін від президента. Для того, щоб профінансувати "Артек", необхідно було скоротити трішки всі ці панські витрати, передати пропозицію в бюджетний комітет, здійснити перерозподіл коштів, наприклад, з придворних балів, відпочинку президента і всієї команди його Секретаріату, з їхнього оздоровлення перекинути 60 мільйонів гривень і віддати ці гроші "Артеку", - сказала Тимошенко.

Крім того, прем'єр пообіцяла виділити з резервного фонду 30 мільйонів гривень на проведення капітального ремонту "Артеку" та надати спеціальний статус землі, на якій він знаходиться. Уряд збирається заборонити відчуження цих земель.

У той же час, керівник Держуправління справами Ігор Тарасюк спростував інформацію про те, що "Артек" перебуває на утриманні президентської канцелярії.

За словам Тарасюка, молодіжний центр фінансується через Кабмін, а конкретно, через Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту.

На це Тимошенко відповіла пропозицією не витрачати гроші на президента, зокрема, не віддавати 20 мільйонів за його лікування.

Нагадаємо, "Артек" сьогодні знаходиться на межі банкрутства. Співробітники центру кілька місяців не отримують зарплати. Серед депутатів Державної думи РФ навіть з'явилася ідея викупити проблемний дитячий центр в України.

Директор "Артеку" Борис Новожилов пішов на крайні заходи та оголосив голодування. Воно було пов'язано з тим, що у держбюджеті-2009 не передбачено коштів на фінансування центру.

Новожилов переніс серцевий напад і зараз перебуває у лікарні.


Читайте також:

Директор "Артеку" в реанімації через голодування

Росія хоче викупити "Артек"

Тимошенко зібрала Антикризову раду

ВідеоЩоб врятувати "Артек", треба забрати гроші в Ющенка

ВідеоТимошенко: щоб врятувати "Артек", треба забрати гроші в Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: