Тимошенко заклала в бюджет "антикризовий податок на багатство"

Кабмін планує завтра подати до ВР проект державного бюджету-2009 і просить ухвалити його разом з низкою антикризових проектів "екстремальним варіантом".

Про це сьогодні на засіданні погоджувальної ради повідомив перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов.

"Цей бюджет, можливо, найбільш складний зі всіх бюджетів, які приймала Верховна рада. Він розроблявся і ухвалюватиметься в умовах протидії глобальній кризі", - сказав він.

Тимошенко Турчинов
УНІАН
Тимошенко хоче, щоб депутати ухвалили бюджет разом із низкою антикризових проектів
Крім того, за словами Турчинова, до парламенту буде також завтра передано антикризову програму дій уряду та пакет антикризових документів, які забезпечать додаткові надходження до бюджету.

Зокрема, повідомив віце-прем'єр, ці законопроекти стосуються внесення змін до податкового законодавства.

Так, ними передбачається скасувати 6 загальнонаціональних податків і 10 місцевих податків і зборів.

Крім того, пропонується ввести податок на нерухомість, але які сплачуватимуть виключно заможні громадяни.

Також планується ввести фінансові санкції за незаконне використання земельних ділянок та ухвалити рішення щодо акцизних зборів.

У зв’язку зі зменшенням надходжень до Пенсійного фонду планується внести зміни до пенсійного законодавства. Зокрема, передбачається обмежити 12-ма прожитковими мінімумами найвищий рівень пенсій.

"Це тимчасовий засіб, але на час боротьби з кризою ми повинні його вжити", - сказав Турчинов.

Також, підкреслив він, передбачається суттєво урізати пільги для народних депутатів: скасувати безоплатне користування залами офіційних делегацій в аеропортах та на вокзалах, позбавити їх права на отримання безоплатних санаторних путівок тощо.

Турчинов попросив ВР завтра у першому читанні прийняти усі антикризові законопроекти, щоб до кінця року, а саме у четвер, 25 грудня, повністю ухвалити держбюджет на 2009 рік.

Спікер Володимир Литвин пригрозив депутатам, що, якщо вони не ухвалять держбюджет до кінця тижня, їм доведеться працювати у новорічну ніч.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: