Тимошенко закликала Європу врятувати українську ГТС

Прем'єр закликала країни, котрі зацікавлені в модернізації української газової труби, об'єднати свої можливості.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що країнам, які зацікавлені в модернізації української газотранспортної системи, необхідно об'єднати свої інвестиційні можливості.

Так, на виступі в ході круглого столу "Конкурентоспроможна Європа" в Бонні, Тимошенко заявила, що сьогодні Україна абсолютно ефективно починає будувати співпрацю з ЄС щодо масштабної модернізації та реконструкції ГТС.

За словами глави українського уряду, модернізація повинна стати предметом залучення інвестицій в ГТС.

"Тому що наша ГТС може набагато більше транспортувати газу і не тільки з російських газових родовищ. Але для того, щоб це стало реальністю треба об'єднати інвестиційні можливості тих країн, які зацікавлені в співпраці, і, безумовно, перед усіма країнами світу, в тому числі і перед Україною, з'являється друге ключове питання - забезпечення додатковими робочими місцями", - зазначила прем'єр.

Тимошенко також підкреслила, що перехід на ринкові ціни на газ і його транзит дав "змогу і Україні, і Європі отримати стабільність у забезпеченні природним газом".

"Це під час кризи був ще один крок, який приніс абсолютний і чіткий результат", - підкреслила глава уряду.

Разом з тим, вона відзначила, що в Україні зараз спрощена система оподаткування "для всіх підприємств як з іноземними інвестиціями, так і вітчизняні, які будуть вкладати інвестиції в енергозберігаючі технології, які дадуть можливість використовувати поновлювані джерела енергії".

"До України в цьому секторі всі двері і можливості відкриті, і на даний момент я кажу про такі абсолютно практичних прикладних речі, тому що хочу отримувати в своїй країні абсолютно практичні, прикладні результати на користь для моєї країни", - сказала Тимошенко.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Петро Порошенко заявив, що на додаток до існуючої української ГТС економічно виправдано побудувати кілька нових ниток.

Вони обійдуться можливим партнером по майбутньому консорціуму в десятки разів дешевше, ніж обхідні газопроводи, вважає Порошенко.

Читайте також:

"Нафтогаз" категорично заперечив можливість нової "газової війни" 

Мєдвєдєв зрадів, що в українців є гроші на газ

Україна почала підготовку до "газової війни" з Росією

Порошенко запропонував розширити українську ГТС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: