Тимошенко закликала Ющенка припинити фінансовий Євроголодомор

Глава уряду звернулася до президента із закликом відкликати вето на закон про фінансування Євро-2012 - "усе це політична суєта".

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко висловила сподівання, що президент Віктор Ющенко відкличе своє вето на закон про фінансування Євро-2012 з коштів Нацбанку.

"Я вірю, що після такої перемоги України щодо визначення 4 міст для проведення Євро-2012, президент відкличе своє вето від закону про фінансування чемпіонату", - заявила Тимошенко.

"Незважаючи на те, що президент наклав вето і для Євро був влаштований фінансовий голодомор, ми все одно все профінансували", - зазначила вона.

Тимошенко запевнила, що "уряд зробив все можливе, щоб Україна отримала право провести Євро в 4 містах з фіналом у Києві".

У зв'язку з цим глава уряду звернулася до президента із закликом відкликати вето на закон про фінансування Євро.

"Не треба влаштовувати фінансових голодоморів, а треба відкрити всі шляхи до підготовки до Євро. І ще раз хочу підкреслити, що в законі передбачений той ресурс, що не має відношення до емісії. Усе це політична суєта", - сказала вона.

Тимошенко нагадала, що кошти беруться з доходів Нацбанку.

"А враховуючи великий доход від рефінансування банків, доход Нацбанку сьогодні становить набагато більше 15 мільярдів гривень", - заявила Тимошенко.

Нагадаємо, при цьому Рада Нацбанку наприкінці листопада затвердила поправки до кошторису центрального банку на 2009 рік, які передбачають перерахування до державного бюджету лише 608 мільйонів гривень.

За даними НБУ, реструктуризація боргу уряду дозволить вивільнити з резервів Нацбанку ще трохи більше 4 мільярдів гривень.

15 жовтня набув чинності закон, який зобов'язав НБУ перерахувати 9,8 мільярда гривень на підготовку до проведення Євро-2012 в Україні.

Раніше президент кілька разів ветував цей законопроект, відзначаючи, що Нацбанк буде змушений друкувати гроші, а це призведе до девальвації гривні. Але Верховна рада подолала президентське вето.

Читайте також:

Тимошенко: Київ проведе фінал Євро-2012

Офіційно! Євро-2012 відбудеться у Києві, Донецьку, Львові та Харкові

Кабмін виконав вимогу УЄФА щодо підготовки до Євро-2012

Закон про фінансування Євро-2012 оскаржено в Конституційному суді

ВідеоТимошенко закликала Ющенка припинити Євроголодомор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: