Тимошенко закликає Росію не відмовлятися від української труби

Прем'єр обіцяє вітати будь-яку участь "Газпрому" у модернізації ГТС, але нагадує, що ніяких газових посередників більше не буде.

Прем’єр Юлія Тимошенко виступає за залучення Росії до проекту модернізації української газотранспортної системи.

Про це вона сказала на спільному брифінгу з президентом Єврокомісії Жозе-Мануелем Баррозу.

"Хочу окремо підкреслити, що Україна, як і ЄС, має намір залучити Росію як партнера у великій програмі модернізації української ГТС", - сказала Тимошенко.

За її словами, брати участь у проекті мають як постачальники газу, так і споживачі.

"Якщо "Газпром" готовий брити участь у модернізації ГТС або залучити до цього компанії, ми будемо це тільки вітати", - сказала Тимошенко.

Вона пояснила, що підписана сьогодні, 23 березня, декларація без Росії "готувалася більше року з метою отримання підтримки міжнародних фінансових організацій".

Прем’єр також підтвердила, що ГТС залишиться в державній власності, "і ніякі умови підписаної декларації не заперечують це".

Тимошенко нагадала, що між Росією і Україною встановлено ринкові стосунки у газовій сфері.

"За спільною домовленістю з ринку прибрані всі тіньові посередники. Я рада, що уряд поставив жирну крапку у тіньових оборудках. Це було нелегко і досі викликає спротив у деяких політичних сил", - сказала вона.

"Це приклад реальної боротьби з корупцією, а не декларативне гасла", - додала Тимошенко.

Нагадаємо, сьогодні під час міжнародної брюссельської конференції з питань модернізації української ГТС російська делегація на чолі з міністром енергетики Росії Сергієм Шматком та заступником голови "Газпрому" Валерієм Голубєвим достроково покинула захід безпосередньо перед церемонією підписання угоди між Україною та ЄС.

Свій демарш росіяни аргументували тим фактом, що їм "нецікаво", що буде далі. Крім того вони висливили жаль через те, що Україна потрапила у європейські "розборки".

Читайте також:

Європа попросила Росію не ображатися на Україну

"Газпром" пообіцяв підняти ціну на газ для України

Російська делегація покинула конференцію з ГТС. Їй "нецікаво"

Україна підписала спільну газову декларацію з ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: