Тимошенко закрила в себе губернаторів і вимагає гроші

За словами прем'єра, українські регіони повинні терміново повернути "Нафтогазу" 26 мільярдів гривень боргу за блакитне паливо.

Борг українських споживачів перед НАК "Нафтогаз України" становить 26 мільярдів гривень. Із них 7,7 мільярда заборгували підприємства теплокомуненерго.

Про це заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко на нараді з головами облдержадміністрацій, присвяченій питанню оплати за спожитий газ.

"Як уряд і НАК "Нафтогаз" можуть робити такі надзвичайні фокуси за розрахунками з Росією за природний газ у той час, коли вся країна заборгувала за газ 26 мільярдів гривень – це якраз ті гроші, якими можна розраховуватися за газ, який ми споживаємо впродовж всього року?", - запитала прем'єр.

Вона назвала ситуацію, що склалася з внутрішніми розрахунками за газ, надзвичайною, складною, напруженою і небезпечною. "Щомісяця ця заборгованість збільшується, накопичується і перетворюється вже просто на трагедію для країни", - пояснила Тимошенко.

За її словами, ніхто з учасників наради не залишить зали засідань доти, доки не буде знайдено рішення і механізмів покриття боргів перед "Нафтогазом".  Тимошенко уточнила, що облгази також мають "фундаментальні масштабні заборгованості".

"У всій структурі боргу – 26 мільярдів гривень – підприємства теплокомуненерго мають заборгованість 7,7 мільярда. Це, вважайте, 1 мільярд доларів, який лежить і який держава не може використовувати для оплати за природний газ. Для порівняння - цього місяця нам потрібно заплатити 250 мільйонів доларів, а наступного нам потрібно заплатити (Росії) 1 мільярд доларів. Скажіть, з такими боргами, може хтось порадить уряду, де йому, якщо не платить теплокомуненерго, брати гроші на розрахунки?", - наголосила прем'єр.

Вона додала, що своєчасні розрахунки України з Росією за газ лежать у площині політичної та економічної незалежності держави.

Нагадаємо, раніше на нараді з питань оплати газу Тимошенко наголосила, що Україна протягом цього року вчасно розраховується з Росією за спожитий газ, але для того, щоб у цьому питанні не виникало проблем, вітчизняні споживачі теж мають вчасно платити за спожите паливо.

16 червня "Нафтогаз" доручив обмежити поставки блакитного палива Києву та ще більш, ніж десяти теплокомуненерго України.

Причиною обмеження стали борги за спожите паливо. Одна тільки столиця заборгувала за газ більше 600 мільйонів гривень.

Читайте також:

Києву відключать газ за борги. Є загроза аварій

"Газпром" не погодився переписувати контракт з "Нафтогазом"

Україна впевнена, що Європа дасть їй кредит на газ

Україна закачує російський газ за графіком

ВідеоТимошенко про погашення боргів за газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: