Тимошенко замінює газ на вугілля та солому

Прем'єр планує запровадити в Україні масове використання альтернативних джерел палива, завдяки чому країна зможе зекономити близько 10 млрд. куб. м газу.

Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко вважає, що за допомогою біогазу в енергетичному балансі країни можна замінити 10 млрд. кубометрів газу.

Про це Тимошенко повідомила сьогодні на спеціальному засіданні уряду щодо розгляду інвестиційних проектів з енергозбереження.

"Якщо ми використаємо весь потенціал виробництва в Україні біопалива, то ми можемо замістити в нашому енергетичному балансі біогазом до 10 млрд. кубометрів природного газу", - сказала Тимошенко.

На її думку, в першу чергу перехід на використання біопалива повинен здійснюватися на підприємствах теплокомуненерго.

"У нас в країні на сьогоднішній день існує 29 тис. 965 котельних, 64,3% яких використовують природний газ. Це безумство! Тому що Україна має торф, деревину, Україна має можливість виготовляти брикети із соломи, абсолютно точно можна переходити на вугілля із застосуванням екологічно чистих технологій. Ми також можемо створювати котельні на рідкому паливі, яке абсолютно не ставить нас у складну монопольну залежність від одного джерела. На ринку ми можемо купити рідке паливо в будь-якому обсязі й за ринковими цінами, до яких країна вже адаптована", - додала вона.

Тимошенко повідомила, що сьогодні на засіданні планується розглянути Концепцію цільової державної програми з використання біогазу, проект закону про внесення змін і доповнень до законодавчих актів про оподаткування. За її словами, відповідно до цього законопроекту пропонується надати стовідсоткові податкові пільги терміном на 5-10 років для тих підприємств, які активно працюватимуть у галузі заміщення природного газу біопаливом.

"У енергетичному балансі країни відновлювані джерела енергії становлять лише 0,83% від загального обсягу споживання. Ми ставимо перед собою завдання відкоригувати єдину стратегію розвитку паливно-енергетичного комплексу так, щоб замістити 20-25% природного газу альтернативними і відновлюваними джерелами енергії", - підкреслила прем`єр.

Нагадаємо, Україна щорічно споживає близько 70 млрд. кубометрів природного газу, з них близько 30 млрд. – власного видобутку, решта закуповується у "Газпрому".


Читайте також:

Тимошенко поговорила з Меркель по телефону 

Тимошенко бореться з евакуаторами 

В Євпаторії закрили школи через борги за газ

ВідеоТимошенко замінює газ на вугілля та солому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: