Тимошенко заперечує, що планувала обирати президента в Раді

Під час переговорів з Партією регіонів мова не йшла ані про продовження повноважень парламенту, ані про обрання президента в парламенті.

Прем’єр Юлія Тимошенко заявляє, що її політична сила виступала категорично проти обрання президента у парламенті та пролонгації повноважень Верховної Ради.

Про це вона сказала під час свого телезвернення у неділю ввечері.

Тимошенко наголосила, що під час переговорів з Партією регіонів щодо внесення змін до Конституції "мова не йшла ані про продовження повноважень парламенту, ані про однозначне обрання президента в парламенті, ані про будь-які заходи, щодо обмежень свободи слова".

"Проти подібних змін категорично і відразу виступила наша політична сила. А так само і Блок Литвина, і НУ-НС. Це я публічно заявила на передачі "Свобода слова" ще у грудні 2008 року, коли перший раз був зруйнований переговорний процес", - зазначила прем’єр.

"Ще тоді я повідомила: "Такі умови неприйнятні. Ми не можемо на них погодитися". І тому я залишаюся на таких позиціях і зараз", - наголосила Тимошенко.

Вона підкреслила, що "всі ці розмови були зроблені задля дискредитації переговорного процесу, який і так проходив складно, дуже важко і тяжко".

"Все-таки за останні роки у суспільстві накопичилося дуже багато взаємних антагонізмів, образ, нездоланних протиріч. Від 2004 року країна поділена навпіл – це факт, який не потребує підтвердження", - вважає Тимошенко.

Тимошенко також заявила, що Янукович пропонував прийняти норму Конституції, згідно з якою кандидатом в президенти України не могла бути людина молодше 50 років.

"Єдину умова, від якої ми категорично відмовились, і це було … 5 червня, коли Віктор Янукович запропонував мені особисто таку екзотичну норму Конституції, відповідно до якої кандидатом в президенти могла бути обрана тільки людина не молодша 50-річного віку. Я категорично відмовилась від цих пропозицій", - заявила прем'єр.

Нагадаємо, раніше Янукович заявив, що президент України має бути обраний всенародно, а досвід переговорів з БЮТ про створення широкої коаліції буде використано після президентських виборів.

Також раніше у ЗМІ був оприлюднений проект Конституції, розроблений спільно вузькою групою представників БЮТ і Партії регіонів.

Читайте також:

Тимошенко сподівається змінити Конституцію після виборів

"Ширки" не буде. Тимошенко йде у президенти

Янукович вирішив: обирати президента буде народ

Оприлюднений проект Конституції Тимошенко і Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: