Тимошенко запропонувала Путіну відмовитися від нафтопроводу "Одеса - Броди"

Замість цього нафтопроводу Україна пропонує Росії використовувати "Придніпровські магістральні нафтопроводи", стверджує СП.

Уповноважений президента з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявляє, що прем`єр Юлія Тимошенко звернулася до прем`єр-міністра Росії Володимира Путіна з пропозицією почати використовувати "Придніпровські магістральні нафтопроводи" для прокачування російської нафти замість реверсивного режиму нафтопроводу "Одеса - Броди".

Про це Соколовський повідомив сьогодні, 27 квітня, на брифінгу в Києві.

При цьому Соколовський зазначив, що "я особисто позитивно оцінюю таку позицію прем`єр-міністра України".

Також він додав, що інформація про таке звернення надійшла з російської сторони.

За словами Соколовського, добудова нафтопроводу "Одеса – Броди" до Плоцька і Гданська за умови транспортування 40 млн т нафти на рік складе до 8 млрд дол. За його словами, це максимальна вартість проекту за умови реалізації другої та третьої його черг.

Він додав, що вартість проекту може бути меншою, якщо за західним кордоном України активну участь в переробці нафти візьмуть країни-споживачі. Водночас він додав, що навіть за умови транспортування нафтопроводом Одеса – Броди 3,5 млн т на рік, проект буде рентабельним. Соколовський нагадав, що два західноукраїнські НПЗ заявили про готовність переробляти щороку до 5 млн т нафти з нафтопроводу Одеса – Броди.

Довідка. Використання нафтопроводу "Одеса – Броди" в аверсному режимі було передбачене проектом його будівництва. Нафтотранспортний проект "Одеса - Броди" планувався з метою диверсифікації постачання нафти на українські НПЗ і для розвитку транзитних можливостей країни.

Будівництво нафтопроводу "Одеса-Броди" було завершене в травні 2002 року. Магістраль має довжину 674 км, діаметр труби - 1020 мм. Потужність першої черги нафтопроводу і терміналу становить 9-14 мільйонів тонн на рік.

Нафтопровід "Одеса - Броди" планувалося використовувати для прокачування каспійської нафти до Європи. Україна впродовж двох років з моменту спорудження безуспішно намагалася домовитися про транспортування каспійської нафти в прямому (аверсному) напрямі. Не одержавши конкретних пропозицій з боку компаній, уряд України наприкінці червня 2004 року дозволив використовувати трубопровід для транспортування російської нафти у зворотному (реверсному) напрямі.

Таким чином, з моменту спорудження нафтопровід використовується в реверсному напрямі, що передбачає транспортування російської нафти з Бродів до Одеси і далі - танкерами через чорноморські протоки.

Читайте також:

СП: Тимошенко приховує від Ющенка і народу реальний стан економіки

Секретаріат президента боїться гніву "Газпрому"

Ющенко не дозволить Тимошенко регулювати імпорт

Тимошенко проситиме Путіна продавати Україні менше газу

Тимошенко забере у Фірташа всі облгази

ВідеоСоколовський про звернення Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: