Тимошенко запропонувала Раді допитати Януковича

Юлія Тимошенко заявила, що "газова" ТСК має допитати у справі RosUkrEnergo президента Віктора Януковича. На її думку, під тиском громадськості він погодиться дати свідчення.

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко запропонувала тимчасовій слідчій комісії Верховної ради щодо рішення Стокгольмського арбітражного суду заслухати свідчення президента Віктора Януковича.

"Ця оборудка з RosUkrEnergo на 5,4 мільярди доларів не змогла би відбуватися в Україні, якщо б її не покривав, точніше, не курував, не патронував президент країни Янукович", - заявила Тимошенко, цитує її прес-служба.

Опозиційний політик висловила упевненість, що Віктор Янукович погодиться дати свідчення у цій справі, якщо буде відповідний тиск з боку громадянського суспільства.

"Я думаю, що все залежить від сили громадянського суспільства в Україні, від того, наскільки громадянське суспільство буде чітко і багатоголосно вимагати таких речей. А якщо безхребетне громадянське суспільство і беззубе, якщо воно ще не готове до боротьби за свої права і за власну країну, то, безумовно, чиновники будуть нехтувати", - переконана Тимошенко.

Вона також запропонувала запросити на засідання комісії для дачі свідчень голову Адміністрації президента Сергія Льовочкіна, бізнесмена Дмитра Фірташа, голову НАК "Нафтогаз України" Євгена Бакуліна і Міністра палива і енергетики Юрія Бойка.

Екс-прем'єр наголосила, що у разі готовності президента та його оточення відстоювати свою позицію у газовій справі вони мусять дати свідчення на засіданні "газової" ТСК. "Я думаю, що, якщо вони готові свідчити, то вони прийдуть і будуть захищати свою позицію", - зазначила Тимошенко.

Нагадаємо, 8 червня Стокгольмський арбітражний трибунал підтвердив, що у січні 2009 року "Нафтогаз" з порушенням умов контракту вилучив 11 млрд кубометрів газу, який належав RosUkrEnergo. Суд зобов'язав "Нафтогаз" повернути ці обсяги RosUkrEnergo, а також додатково за порушення умов контракту виділити обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів.

СБУ порушила кримінальну справу за фактом нанесення державі Україна збитків у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу за позовом компанії RosUkrEnergo до НАК "Нафтогаз України".

Читайте також:

Рішення у справі RosUkrEnergo загубилося між Мін'юстом та Мінпаливенерго

Бойко проігнорував депутатів у справі RosUkrEnergo

Екс-заступника голови "Нафтогазу" заарештували на 2 місяці

Україна відмовилась повернути Фірташу вилучений газ

ВідеоТимошенко запропонувала Раді допитати Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: