Газ Фірташа вже розмитнили і передали "Нафтогазу"

11 млрд кубометрів газу, на які претендувала RosUkrEnergo, куплений за договором у "Газпрому", є власністю "Нафтогазу".

Енергетична митниця Державної митної служби України повністю розмитнила на національну акціонерну компанію "Нафтогаз України" газ, на який претендувала RosUkrEnergo. Про це заявила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

"11 млрд кубометрів газу, на які претендувала RosUkrEnergo, куплений за договором купівлі-продажу у "Газпрому", повністю розмитнений і є власністю НАК "Нафтогаз України", - сказала Тимошенко.

Вона також повідомила, що за цей газ сплачені ПДВ та імпортне мито в лютому.

Нагадаємо, Тимошенко у ході газових переговорів дала НАК "Нафтогаз України" директиву придбати у російського "Газпрому" право вимоги мінімум на 10,345 млрд куб. м газу RosUkrEnergo загальною вартістю 1,6 млрд в рахунок авансу за послуги транзиту у 2009 році.

Пізніше Тимошенко повідомила, що контракт про купівлю 11 млрд куб. м природного газу за пільговою ціною 153,9 за 1 тис. куб. м "Нафтогаз України" підписав безпосередньо з "Газпромом".

У свою чергу, RosUkrEnergo спростувало відсутність запасів газу в українських ПСГ і наполягає на тому, що нікому їх не відчужувало.

У "Газпромі" заявили, що вони не володіють правами на газ RosUkrEnergo, що знаходиться в українських підземних сховищах, і поступилися "Нафтогазу України" правами вимоги виключно на грошову заборгованість у розмірі 1,7 млрд.

При цьому в "Газпромі" уточнили, що після підписання договору поступки прав вимоги заборгованості RosUkrEnergo між "Газпромом" і "Нафтогазом України", український державний холдинг може вимагати від газотрейдера врегулювання цієї заборгованості як у грошовій, так і в товарній формі.

Вчора СБУ затримала заступника начальника відділу митного контролю і митного оформлення газу Центральної енергетичної митниці Шепітько.

Тимошенко заявила, що Секретаріат і СБУ почали репресії проти працівників енергетичної митниці та "Нафтогазу", які не розмитнюють газ на користь RosUkrEnergo.

Нагадаємо, Верховна рада запросила до сесійної зали керівництво Служби безпеки. Депутати хочуть вже сьогодні заслухати звіт СБУ з приводу затримання заступника начальника енергетичної митниці Тараса Шепітька.

Читайте також:

Тимошенко звинуватила Секретаріат та СБУ у репресіях проти митниці та "Нафтогазу"

СБУ затримала замначальника митниці за газ RosUkrEnergo

Тимошенко наказала відібрати газ у RosUkrEnergo

До "вибивання" газових боргів залучать Генпрокуратуру

ВідеоГаз Фірташа розмитнили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: