Тимошенко заспокоїла: тарифи на електроенергію підвищуватися не будуть

Прем'єр вважає, що в час фінансово-економічних випробувань аморально і недоцільно робити експерименти над людьми, підвищуючи тарифи.

Тарифи на електроенергію для населення до кінця 2009 р. підвищуватися не будуть. Про це заявила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко на брифінгу.

За словами Тимошенко, на даний момент ціни на електроенергію є обґрунтованими.

"В цей час фінансово-економічних випробувань, які майже кожна людина в країні переживає у зв'язку зі світовою фінансовою кризою, робити експерименти над людьми аморально і недоцільно", - відзначила Тимошенко.

Відзначимо, 19 травня голова Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) Валерій Кальченко заявив, що економічно обґрунтована ціна на електроенергію в Україні сьогодні складає 73 коп. за 1 кВт. год. Він нагадав, що в даний час вартість електроенергії для побутових споживачів в Україні складає 24 коп. за 1 кВт. год.

"Тому коли ми підвищили тариф для тієї категорії населення, яка витрачає електроенергію в непомірних кількостях, ми саме підвищили її до економічно обґрунтованого рівня, а не просто збільшили тарифи в 10 разів, як це було зроблено в Києві", - сказав Кальченко.

Раніше голова НКРЕ відзначив, що прийнята урядом ухвала про підвищення тарифів на електроенергію для населення, споживаючого понад 600 кВт. год в місяць, дасть можливість отримати для галузі 200-300 млн грн.

З 1 червня ціна на електроенергію для населення, споживаючого понад 600 кВт. год в місяць, складає 75-76 коп за 1 кВт. год без ПДВ.

Це підвищення не стосується багатодітних сімей, дитячих будинків сімейного типу, багатоповерхових негазифікованих будинків і сімей, які користуються електроплитами і використовують електроенергію для опалення.

Нагадаємо, в квітні Кабмін рекомендував Національній комісії регулювання електроенергетики збільшити тарифи на електроенергію в 3,1 разу для побутових споживачів з об'ємом споживання 400-600 кВт в місяць. Крім того, уряд рекомендував НКРЕ в 3,5 разу підвищити тариф для побутових споживачів з об'ємом споживання понад 600 кВт в місяць.

Читайте також:

У Черновецького пропонують штрафувати киян за невчасну оплату комунпослуг

У Черновецького оскаржили призупинення дії підвищених комунальних тарифів

Суд скасував підвищені комунальні тарифи в Києві

В липні кияни заплатять за комунальні послуги вдвічі більше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: