Тимошенко збирається заборонити вивозити з України збройовий уран

Лідер БЮТ готує законопроект про заборону вивезення з України високозбагаченого урану. Рішення вивезти уран оголосив у Вашингтоні президент Віктор Янукович.

На наступному тижні до парламенту буде внесений проект закону про заборону вивезення високозбагаченого урану з України.

Про це заявила лідер БЮТ Юлія Тимошенко, коментуючи рішення президента Віктора Януковича про відмову від запасів високозбагаченого урану.

За її словами, цей документ буде в повній мірі враховувати Конвенцію ООН про фізичний захист ядерного матеріалу, Міжнародну конвенцію про боротьбу з актами ядерного тероризму, інші міжнародні конвенції та угоди, а також стандарти і процедури МАГАТЕ.

"Відомо, що період напіврозпаду урану складає мільйони років. Сьогодні вся країна побачила, що період повного розпаду моралі влади Януковича склав неповні два місяці", - зазначила Тимошенко.

Лідер БЮТ наголосила, що вивезення урану з України є неприйнятним, зокрема, тому що "Україна професійно поводиться з високозбагаченим ураном і не має безпідставно розписуватися у власній безпорадності при зберіганні цих запасів".

"Така безвідповідальна самовідмова від стратегічного дослідницького ресурсу завдає невиправної шкоди українській науці", вважає вона.

"Факт володіння високозбагаченим ураном підвищує вагу держави в міжнародних відносинах, дає можливість вести переговори на високому рівні зі США, Росією та іншими країнами про гарантії безпеки, в тому числі збереження суверенітету України", - зазначила Тимошенко.

Екс-прем'єр нагадала, що в свій час Україна вже позбулася ядерної зброї не отримавши від світу в повному обсязі відповідних компенсацій. "На моє переконання, не можна ставити питання таким чином: ми віддамо уран, а нам хай за це що-небудь дадуть або заплатять", - наголосила лідер БЮТ.

Уран
Архів
Україна готова вивезти високозбагачений уран
За її словами, "поповнення цього ресурсу в майбутньому є неможливим, тому що ми самі не можемо виробляти високозбагачений уран, і завозити його не маємо права".
Також, за словами Тимошенко, ніякі угоди ми не зобов'язують Україну віддавати високозбагачений уран.

"До України, до її президентів і прем'єрів неодноразово зверталися з пропозицією віддати високозбагачений уран. Всі президенти і прем'єр-міністри (це стосується і мене особисто) жодного разу не приймали рішення про те, щоб позбавити Україну високозбагаченого урану", - наголосила вона.

Як повідомлялося, 12-13 квітня президент Віктор Янукович взяв участь у саміті з ядерної безпеки. За його результатами Янукович повідомив, що Україна зобов'язалася позбутися високозбагаченого урану, його вивіз буде здійснюватися поетапно.

13 квітня під час зустрічі з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим Віктор Янукович обговорив питання вивезення високозбагаченого урану в Росію.

Народний депутат, лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк заявив, що ініціатива президента Януковича про вивезення з України збагаченого урану робить уразливою позицію країни в переговорному процесі і позбавляє державу вигоди.

ВО "Свобода" назвало відмову від високозбагаченого урану диверсією проти національної безпеки України. Влада легко знищує навіть можливість відновлення ядерного статусу України, хоча останній міг би стати запорукою безпеки України. Для цього, враховуючи, що Україна за запасами урану займає шосте місце у світі, а за запасами цирконію - третє, наша держава повинна створити свій замкнутий ядерний цикл", - заявив Тягнибок.

Читайте також:

Литвин: Україна мусила здати збройовий уран

США нададуть Україні низькозбагачений уран

Янукович запропонував передати український уран Росії

Яценюк: Янукович розрахувався українським ураном за теплий прийом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: