Тимошенко знайшла альтернативну енергію на Донбасі

Уряд буде продавати земельні ділянки з метаном "за спрощеною процедурою": Тимошенко вважає метан гарною альтернативою російському газу.

Прем'єр Юлія Тимошенко заявляє про необхідність використання шахтного газу – метану - як альтернативного джерела енергії.

На позачерговому засіданні уряду 19 лютого члени Кабміну підтримали постанову про використання газу метану вугільних родовищ.

Як пояснила Тимошенко, ця постанова є частиною того законопроекту, "який ми від уряду будемо вносити до ВР для доповнення".

Також вона додала, що цей проект буде передбачати провадження "спрощених процедур отримання земельних ділянок там, де є запаси шахтного газу метану".

"Це дасть можливість без будь-яких зайвих процедур щоб інвестори отримували ці ділянки", - заявила Тимошенко.

Прем’єр наголосила, що тільки в Донецькому басейні запаси метану становлять 11,5 трильйона кубічних метрів.

"Зрозуміло, що весь цей обсяг утилізувати неможливо. Сьогодні можна говорити про півтора-два трильйони кубічних метрів газу, а це, як мені видається, також добрий потенціал, який необхідно використовувати для системи диверсифікації в Україні джерел енергії", - переконана вона.

Глава уряду зазначила, що "ще з часів Радянського Союзу шахтний газ метан розглядали як головного ворога вугільної промисловості, а розглядати його потрібно як додатковий потужний енергетичний ресурс".

За словами Тимошенко, це не лише питання додаткового джерела енергії, а також питання екології та безпечної праці гірників на українських шахтах.

"Весь світ прагне максимально ефективно використовувати позиції Кіотського протоколу і скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу. На наших шахтах газ викидається в атмосферу, він не приносить користі країні і підприємствам і, разом з тим, руйнує екологію. Ми дуже добре пам'ятаємо сумні цифри загиблих шахтарів внаслідок вибуху газової суміші. Безперечно, ці вибухи відбуваються тому, що газ не утилізувався. Але все це можна змінити", - заявила Тимошенко.

Вона також повідомила, що дві японські компанії вже заявили про готовність інвестувати в програми із впровадженню технологій утилізації газу, що супроводжує видобуток вугілля.


Читайте також:

Регіони заборгували мільярди за спожитий газ
Замість сплати за газ "Київенерго" придбало мазут
Нові ціни на газ будуть шоком для промисловості
Альтернатива газу: як Україна може позбутися залежності від Росії

ВідеоТимошенко знайшла альтернативну енергію на Донбасі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: