Тимошенко знайшла головних ворогів гривні

Серед них начебто НБУ і один із комерційних банків України.

Юлія Тимошенко збирається звертатися до міжнародних організацій, які розслідують "відмивання коштів", якщо Нацбанк України терміново не стабілізує курс гривні.

Юлія Тимошенко
УНІАН
Юлія Тимошенко знайшла винних у кризі
Про це прем'єр заявила сьогодні на брифінгу. Тимошенко охарактеризувала дії НБУ, як "банальний кримінальний злочин", за яким повинна бути відкрита кримінальна справа.

За словами прем’єра, їй відомо, що "все, що зв’язано сьогодні з падінням курсу гривні, це спеціальні спекулятивні операції, які плануються на валютному ринку України, організовуються за підтримки НБУ і деяких банків України".

Тимошенко зазначила, що Нацбанк зараз займається друком грошей, і вже надрукував більше 40 мільярдів гривень. Розподіл цих грошей серед комерційних банків, за словами прем'єра, відбувався таким чином, що головні фінансові потоки були зосереджені в окремих банках, "які входили у систему побудови масштабних спекулятивних операцій з курсом гривні".

В отриманні майже п'ятої частини цих грошей Тимошенко звинуватила банк "Надра", що начебто викуповував валюту за курсом Нацбанку, який завжди був нижчим за ринковий.

"Є ще декілька банків, які проводили подібні операції, по суті справи, банк, який був придбаний практично за 600 млн. доларів, отримав фінансові ресурси, імітовані Національним банком, на суму 7 млрд. 100 млн. грн", - сказала Тимошенко.

За її словами, за банком "Надра" "сьогодні стоять Фірташ і Секретаріат президента", і для того, щоб вони заробили побільше, "зараз потрібно обрушити курс долара. Тимошенко наголошує, що сьогодні в таких спеціальних банках, в тому числі і в "Надрі", майже мільярд доларів лежить і чекає того моменту, коли гривня впаде і стане найдешевшою, яку тільки можна отримати в цій ситуації. Як тільки гривня впаде, такі банки викинуть на ринок валюту і відбудеться заплановане зміцнення гривні".

Нагадаємо, Юлія Тимошенко раніше заявила, що Верховна рада не буде працювати, поки не розгляне питання про відставку голови НБУ Володимира Стельмаха.

ВідеоТимошенко вимагає відставки голови Нацбанку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: