Тимошенко знайшла в своєму уряді страшні корупцію та зловживання

Через заяву про зловживання у Міноборони Тимошенко влаштувала конфлікт із міністром Єхануровим прямо на засіданні уряду.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко звинуватила Міністерство оборони у масштабних зловживаннях, вчинених під час закупівлі продуктів харчування і відчуженні землі.

Про це вона заявила на засіданні уряду, посилаючись на результати перевірки роботи військового відомства у 2008 році, проведені Контрольно-ревізійним управлінням.

"Ті результати, які я побачила, глибоко мене шокували. Комерційні компанії постачали продукти харчування в два рази дорожче ринкової вартості", - зокрема сказала Тимошенко.

За її словами, наприклад, "ковбаса найнижчої якості закуповувалася по 68,4 гривні за кілограм в той час, коли ковбаса найкращої якості коштувала в магазині 36 гривень". "М’ясо птиці оптом можна було брати по 17 гривень, а брали його по 30 гривень. Такі речі ніколи мною не будуть замовчуватись", - наголосила прем'єр.

Вона також повідомила, що до неї звернувся солдат строкової служби і розповів про те, яка відбувається боротьба за право здійснювати постачання продуктів в армію.

"Солдат мені пише, що під час приготування їжі один з керівників передав йому пляшку з невідомою рідиною, наказав влити в котел і таким чином дискредитувати компанію, яка постачає продукти харчування. За це йому було обіцяно 100 доларів авансу, а потім ще 300-400 доларів. Але ця молода людина, на відміну від злочинців у погонах, не стала ризикувати життям солдат. Він пішов до командира частини і про все розповів", - відзначила Тимошенко. Вона звернула увагу на те, що комерційні структури "просто б'ються за право постачати продукти харчування до армії".

Аналогічна ситуація, за словами Тимошенко, склалася з постачанням паливно-мастильних матеріалів військовим: "Ціна оптової закупки Міністерством оборони 76 бензину в березні 2008 року складала 6 гривень 30 копійок за літр, коли в роздріб його можна було купити по 4 гривні 85 копійок. Бензин А-95 куплявся оптом по 7,05 гривень, коли оптом його можна було купити значно дешевше".

За словами прем'єра, різниця між ринковою та закупочною ціною могла становити 50%. Тимошенко також заявила, що після перевірки за підписом міністра Єханурова "по всій країні були розіслані листи до органів місцевого самоврядування про зміну цільового призначення земель Міністерства оборони на суму 1 мільярд гривень".

"Це все задокументовані факти по Міністерству оборони", - переконує прем'єр. Вона пообіцяла передати матеріали про зловживання до профільного комітету ВР і Генеральної прокуратури.

"Я особисто контролюватиму, щоб винні понесли найрадикальніше покарання. Моральність і духовність, яку обіцяли члени помаранчевої команди, принижена, спаплюжена і дискредитована. І, на жаль, все це відбувається під найвищим прикриттям", - зазначила Тимошенко.

"Якщо хтось вважає, що прихід на найвищі посади – це можливість перейняти корупційну естафету і доїти державу – то я не відношусь до цих людей. Кожен крок мною буде контролюватися і жорстко каратися", - додала вона.

Вона також пообіцяла, що КРУ перевірить діяльність кожного міністра й урядового чиновника у 2008 році. Тимошенко повідомила, що "КРУ перевірятиме кожне міністерство і кожного чиновника по 2008 року, і висновки будуть робитися чітко і жорстко".

Заяви Тимошенко про корупцію у військовому відомстві призвели до конфлікту між нею та міністром оборони Юрієм Єхануровим. Урядовець перебив доповідь голови КРУ Миколи Сивульського про корупцію в Міноборони та попросив Тимошенко дослухати керівника Контрольно-ревізійного управління, а потім "ламати і далі цю комедію".

У відповідь Тимошенко пообіцяла, що Єхануров буде нести відповідальність перед правоохоронцями та емоційно вдарила кулаком по столу.

Нагадаємо, інформація про те, що Міноборони купувало продукти для військових за завищеними цінами, з'явилася у ЗМІ кілька днів тому. Крім того, військове відомство підозрюється в тому, що продукти для армії постачалися без необхідного документального оформлення.

Сама Тимошенко ще у квітні звинуватила Міноборони у земельних махінаціях, зокрема, у незаконному виділенні більше 200 гектарів землі в різних областях України.

В той же час, Єхануров неодноразово заявляв, що держбюджет на 2009 рік, сформований урядом, недостатній для армії та не дозволяє їй навіть мінімально розвиватися.

Юрій Єхануров, нагадаємо, є "людиною президента" Віктора Ющенка, і його ім'я неодноразово лунало раніше, коли прем'єр критикувала главу держави та його команду.

Читайте також:

Міноборони годував українську армію за завищеними цінами

Тимошенко звинуватила Міноборони у земельних махінаціях

В українських миротворців немає грошей на повернення додому

Військовий бюджет-2009: назустріч деградації

ВідеоСварка Тимошенко з Єхануровим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: