Тимошенко знає, хто буде рятувати металургію (відео, оновлено)

Уряд створив міжвідомчу робочу групу з проблем гірничо-металургійного комплексу (ГМК).

Про це заявила сьогодні прем'єр-міністр Юлія Тимошенко на нараді, присвяченій проблемам галузі.

Тимошенко уточнила, що група створена для оперативного реагування на проблемні ситуації в галузі. Групу очолив керівник групи радників прем'єр-міністра Віталій Гайдук, до складу групи також включені керівники Міністерства промислової політики, Міністерства палива та енергетики, Міністерства транспорту та зв'язку, Міністерства економіки, а також представники фінансово-промислових груп, що контролюють підприємства ГМК в Україні.

Тимошенко відзначила, що уряд і власники підприємств ГМК повинні знайти компроміс. "Не треба зараз дорікати уряду, що ми щось зробили не так, встановлюючи для вас високі ціни і тарифи. Це було зроблено тоді, коли ціни на метал теж знаходились на піку. Зараз нам всім необхідно зробити крок назад. Ми не допустимо, щоб держава зі свого боку знижувала ціни, а підприємства, наприклад, гірничовидобувні, залишили ціни на колишньому рівні і спостерігали, як за рахунок держави формується їх надприбуток. Тому, або ми - одна команда, або кожен боротиметься з кризою самостійно. Такий повинен бути компроміс", - сказала вона.

У той же час прем'єр наголосила, що уряд не допустить масштабних скорочень персоналу на підприємствах гірничо-металургійного комплексу. "Якщо ми подивимося на ту ситуацію, яка була рік тому, коли ви знаходилися на піку слави і отримували надприбутки, то я вважаю, що зараз у вас достатньо коштів для того, щоб не допустити звільнень на ваших підприємствах. І не треба говорити про ті збитки, які ви зараз зазнаєте, інакше ми говоритимемо про те, наскільки добре у нас працюють офшори", - сказала вона.

Необхідно відзначити, що через падіння світових цін на сталь, а також зниження попиту українські металурги опинилися у вельми непростому становищі. Виробники були вимушені скорочувати обсяги виробництва продукції і відправити частину співробітників до відпусток. Більш того, раніше керівники ряду підприємств заявляли, що у разі продовження кризи вони будуть вимушені піти на масові звільнення співробітників.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: