Тимошенко знову пообіцяла зміцнити гривню

Причиною зміцнення курсу гривні стане рішення МВФ виділити Україні більше грошей.

Прем`єр Юлія Тимошенко прогнозує зміцнення курсу гривні. Про це вона повідомила сьогодні, 10 червня, на засіданні Кабінету міністрів.

За її словами, зміцненню гривні сприятиме рішення Міжнародного валютного фонду про збільшення суми траншів фінансової допомоги, яка виділяється Україні.

За словами прем`єра, частину виділених МВФ коштів буде зараховано до міжнародних валютних резервів Нацбанку, що, власне, і стане головним чинником зміцнення гривні.

Крім того, Тимошенко відзначила позитивну динаміку за підсумками травня поточного року показника рівня інфляції в країні. Зокрема, вона сказала, що за травень Вінницька область продемонструвала дефляцію. У регіоні спостерігалося зниження цін і на основні види продуктів харчування, і на інші товари.

Як повідомлялося, в Україні в травні інфляція становила 0,5%, з початку року – 7,4%. У січні-травні інфляція становила 18,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року, у травні до травня 2008 року – 14,7%.

Нагадаємо, Тимошенко сьогодні повідомила, що внаслідок першого перегляду програми співпраці України та МВФ було ухвалено рішення про виділення в червні-липні траншів у сумі 3,2 млрд дол., у листопаді поточного року – 3,8 млрд дол. (згідно з першим варіантом укладеної угоди, Україна мала отримати в серпні 1,1 млрд дол., у листопаді - 3 млрд дол.).

Міжнародний валютний фонд у листопаді 2008 року схвалив для України дворічну програму на загальну суму 16,4 млрд дол. і надав перший транш кредиту в 4,5 млрд дол.

8 травня цього року Рада директорів МВФ схвалила надання Україні другого траншу кредиту за програмою stand-by в сумі 2,8 млрд дол., які надійшли в Україну 12 травня.

Читайте також:

МВФ дасть Україні більше грошей

МВФ міняє кредит на імена власників українських банків

Нацбанк: наприкінці року долар коштуватиме 7 гривень

Банкіри пообіцяли, що гривня ще два місяці буде стабільною

ВідеоТимошенко зміцнить гривню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: