Тимошенко звернулася до українців з приводу епідемії грипу

Прем'єр підтвердила наявність у 14 людей каліфорнійського грипу, але закликала не панікувати.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко у неділю, 1 листопада, звернулася до українського народу з приводу епідемії грипу.

Тимошенко підтвердила, що на 21:00 31 жовтня офіційно встановлена наявність 14 хворих каліфорнійським грипом на території України, повідомляє офіційний сайт Юлії Тимошенко.

Також прем'єр зазначила, що "ми в цій біді не самі. Пандемія охопила багато країн світу на всіх континентах. 11 червня 2009 Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила 6-й, найвищий рівень небезпеки цієї епідемії, а власне - пандемію. Все це означає, що весь світ, всі країни працюють для припинення цього явища, а засоби лікування, які знайдені, діють ефективно, дають результат.

Тимошенко зазначила, що зараз у світі та в Україні збіглося інтенсивне зростання рівня захворюваності звичайним грипом з епідемією каліфорнійського грипу і тому далеко не всі гострі респіраторні захворювання є каліфорнійським грипом.

Так, за словами прем'єра, з 178 тисяч людей, які з початку цього року захворіли на грип в Україні, тільки 14 на цю хвилину визнані хворими каліфорнійським грипом.

За статистикою ВООЗ, лише близько 1% випадків захворювань на грип каліфорнійським мають смертельний випадок, і то лише в тому випадку, коли за медичною допомогою люди звернулися з істотним запізненням, додала Тимошенко.

З огляду на можливість смертельних випадків внаслідок цієї хвороби, уряд України, як і ВООЗ, вирішило оголосити найвищий рівень епідеміологічної небезпеки.

"Ми створили Державний спеціальний штаб протидії інфекції, представники якого працюють як у Києві, так і в кожному регіоні цілодобово, без жодних вихідних", - сказала Тимошенко.

Для застосування радикальних дій з недопущення цієї інфекції уряд прийняв наступні рішення:

припинення роботи навчальних закладів усіх рівнів на три тижні;

заборону проведення будь-яких масових заходів;

запровадження жорсткого "масочного режиму";

посилення протиепідемічних режимів в аеропортах, на вокзалах, в метрополітені, транспортних засобах, ринках, підприємствах, у тому числі підприємствах торгівлі, громадського харчування, і на будь-якому виробництві;

введення щоденного моніторингу за епідпроцесом на всій території країни,
проведення щеплення проти сезонного грипу.

Крім того, за словами Тимошенко, уряд забезпечив лікарні в областях необхідними безкоштовними ліками для хворих каліфорнійським грипом, підготував 11 мільйонів метрів медичної марлі для пошиття масок - для всіх людей в Україні, тому що одноразові маски захищають лише 4 години, а справжня марлева пов'язка може використовуватися багато разів, майже постійно, але після термічної обробки.

Також Тимошенко нагадала, що відкриті дві гарячі телефонні лінії: урядова - номер телефону 0800-507-309; Міністерства охорони здоров'я - 044-200-07-80.

Читайте також:

В Україну надійшов препарат "Таміфлю": Тимошенко обіцяє ще 300 тис. доз

За завищення цін на ліки аптеки позбавлятимуть ліцензії

Від епідемії грипу померли вже 60 людей, десятки в критичному стані

Що робити, щоб не захворіти на свинячий грип

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: