Тимошенко звинуватила Ющенка у всіх смертях від грипу

Тимошенко стверджує, що президент, блокуючи заходи уряду по боротьбі з епідемією, "вбиває людей, які за нього голосували".

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко вимагає від президента Віктора Ющенка негайно підписати закон про виділення 1 мільярда гривень на боротьбу з епідемією грипу. Вона наголосила, що за кожного зі 189 людей, які померли під час епідемії, "персональну відповідальність несе президент".

"Домовлено про закупівлю реанімаційного медичного обладнання, протипандимічної сезонної вакцини від грипу. Домовлено про закупівлю антибіотиків. Робота зупинилася за однієї банальної причини: майже 8 днів президент не підписує закон про виділення мільярда гривень на боротьбу з епідемією", - сказала Тимошенко, відкриваючи засідання Кабміну.

"Поки цей закон не буде підписано і поки уряд не отримає необхідні фінансові ресурси, ми не можемо укласти жодного контракту. Ми не можемо боротися з епідемією", - додала вона.

"Ми вважаємо, що діяльність президента, коли він свідомо не підписує закон про виділення грошей на боротьбу з епідемією, причому закон, який проголосовано майже всіма депутатами, це пряма діяльність проти України", - заявила прем’єр.

Тимошенко також заявила, що вимагає від президента до кінця сьогоднішнього дня підписати закон. "Якщо він не підпише, це буде означати, що він хоче повернення до надзвичайного стану, до часів, коли епідемія розповсюджувалася. І на фоні цього зупинити президентські вибори. Я вважаю, що для президента ця діяльність є несумісною з перебуванням на посаді", - сказала Тимошенко.

Крім того, прем’єр закликала президента не блокувати рішення уряду про надання держгарантій на кредити "Укрмедпостач". За її словами, за цими держгарантіями мало бути закуплено реанімаційне медичне обладнання з Австрії. Крім того, Тимошенко зазначила, що за цими постановами мали надійти апарати штучної вентиляції легенів та реанімобілі.

Тимошенко звернулася до членів уряду з проханням ухвалити відкрите звернення до президента щодо ситуації, яка склалася. "Я хотіла би, щоб цей саботаж був припинений сьогодні. Щоб президент відкликав вето з постанов", - заявила вона.

"Ми проголосуємо і поновимо дію цих постанов, і я сподіваюся, що президент не накладе на них вето", - додала Тимошенко.

"Західна Україна, до речі, і голосувала за президента. І таким чином вбивати людей політичним шляхом, які за нього віддавали голоси, це просто не вкладається у свідомість нормальної людини", - сказала вона.

Нагадаємо, Верховна рада 3 листопада внесла зміни до держбюджету на 2009 рік і виділила 1 млрд грн на лікування і профілактику грипу в Україні. Гроші передбачається направити на забезпечення усіх лікарень країни необхідними ліками та обладнанням для діагностики хвороби та протидії поширення епідемії грипу, а також для отримання громадянами професійної медичної допомоги та безкоштовних ліків.

Проте Секретаріат президента радить Віктору Ющенку накласти вето на закон про виділення коштів для боротьби з епідемією. У СП кажуть, що цей закон дотепер не підписаний, оскільки він передбачає фінансування за рахунок коштів Національного банку, що може призвести до дестабілізації економіки.

Читайте також:

Від грипу в Україні померли 189 людей

В Україні створили власну тест-систему для діагностики свинячого грипу

Виробник "Таміфлю" заробив на епідемії мільярд доларів

Тимошенко: захворюваність на грип впала в чотири рази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: