Тимошенко звинуватила Януковича в узурпації судової гілки влади

За словами Тимошенко, у законопроекті, поданому Януковичем 31 травня, містяться порушення Конституції, зокрема, в статтях, які значно розширюють повноваження Вищої ради юстиції.

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявляє, що судова реформа президента Віктора Януковича, це фактично узурпація ним судової гілки влади.

"Реформа Януковича не є реформою. Це спроба технічно підпорядкувати суди одній людині - президенту Януковичу", - сказала вона на засіданні опозиційного уряду в четвер.

За словами Тимошенко, у законопроекті, поданому Януковичем 31 травня, містяться порушення Конституції, зокрема, в статтях, які значно розширюють повноваження Вищої ради юстиції.

Вона зазначила, що Вища рада юстиції вже сьогодні на 2/3 складається з людей Януковича і отримання радою повноважень призначати суддів на вищі адміністративні посади, по суті, надає право президентові керувати судовою системою України.

"Таким чином непокірних суддів буде звільнено, а ті, хто готовий приймати незаконні судові рішення, маніпулювати судами на догоду президентові, буде відразу призначено", - заявила Тимошенко.

Лідер БЮТ повідомила, що опозиція вимагатиме направити даний законопроект на аналіз до Венеціанської комісії.

"Ми звернемося до профільного комітету Верховної Ради, до комітету правосуддя, щоб голова комітету звернувся до Литвина, і попросимо, щоб він, як голова парламенту, подав законопроект Януковича на аналіз до Венеціанської комісії. Тільки після аналізу Венеціанської комісії його можна буде приймати в другому читанні ", - сказала Тимошенко.

Вона також відзначила, що якщо оцінка Венеціанської комісії буде негативною, то опозиція звернеться до фахівців і експертів, щоб спільно підготувати новий закон про судоустрій та внести його на розгляд Верховної Ради.

Як повідомлялося, президентський законопроект Про судоустрій і статус суддів, прийнятий Верховною Радою в першому читанні, Венеціанська комісія готова розглянути за прискореною процедурою, однак, висновок буде не раніше вересня.

Читайте також:

Тимошенко перевірятимуть за рахунок її "зловживань"

Тимошенко: Янукович нарізає незалежність України, як салямі

Тимошенко втратила друге місце в рейтингу популярності політиків

Партія регіонів назвала Тимошенко "першою серед других на селі"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: