Тимошенко звинуватили у намірі за безцінь продати ОПЗ "Газпрому"

"Нашоукраїнець" В’ячеслав Кириленко впевнений, що фінансова криза - не найкращий час для того, щоб продавати стратегічні заводи.

Лідер руху „За Україну” В’ячеслав Кириленко закликав уряд відмовитися від продажу Одеського припортового заводу в період кризи. Про це йдеться у оприлюдненому прес-службою руху коментарі Кириленка.

„В час, коли Україна знаходиться на дні кризи й ринкова вартість підприємств дуже низька, потрібно відмовитися від продажу стратегічних державних об’єктів”, - переконаний він.

„Інші уряди в період кризи підтримують флагманів національних економік, ми це бачимо на прикладі Німеччини, Франції й інших країн, а уряд винайшов ноу-хау у боротьбі з кризою - продаж за безцінь стратегічних підприємств”, - вважає політик.

Кириленко не виключає, що конкурс на право придбати Одеський припортовий завод може виграти одна з компаній, близьких до російського „Газпрому”.

„Розпродавати стратегічні підприємства за безцінь для того, щоб розплатитися з „Газпромом” за газ, який Україна змушена купувати на невигідних умовах, не є державною політикою” , - переконаний Кириленко.

Як повідомляв ТСН.ua, 15 липня Фонд державного майна оголосив конкурс з продажу державного пакету акцій у розмірі 99,567% Одеського припортового заводу. Згідно з повідомленням, початкова ціна пакету складає 4 млрд грн. За словами чиновників, продати його сподіваються за 1 млрд доларів. Конкурс відбудеться через 75 днів з моменту його оголошення.

Довідка. ВАТ "Одеський припортовий завод" (м. Південне, Одеська обл.) - другий за розміром виробник аміаку і карбаміду і третій - з випуску азотних добрив в Україні, спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт.

Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з приймання, охолоджування і перевантаження аміаку.

Експерти оцінюють ринкову вартість ОПЗ з урахуванням поточної ситуації у близько 200-250 млн дол., або близько 1,6 млрд грн.

Читайте також:

Скандальний завод ОПЗ офіційно виставили на продаж

Одеський припортовий завод вирішено продати наприкінці вересня

Білорусь розпродасть ключові держпідприємства, щоб догодити МВФ

Вінський: "Укртелеком" постраждав від затягнутої приватизації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: