Тимошенко зробила щеплення від свинячого грипу за 3 місяці до епідемії

За даними ЗМІ, прем'єр-міністр і весь уряд ще 3 місяці тому зробили щеплення "такими вакцинами, що Україні навіть і не снилися".

Україна чекає з-за кордону постачання вакцини проти вірусу грипу A/N1H1, а розпочати вакцинацію громадян обіцяють тільки в грудні. Проте, як пише видання "Кореспондент", прем'єр-міністр Юлія Тимошенко і всі міністри зробили щеплення ще три місяці тому.

Тернопільська область прогриміла на всю Україну, коли всі ЗМІ заговорили про те, що людей косить ймовірно каліфорнійський грип А/H1N1. В той же час різко пішла вгору кількість хворих на звичайний сезонний грип.

Страх і невизначеність поширювали заяви фахівців і політиків про те, що плачевний стан діагностичних апаратів і дефіцит кваліфікованих кадрів не дозволяють зрозуміти, яку частину епідемії сезонного грипу тепер складає грип каліфорнійський. Численні експерти заговорили про те, що до епідемії A/H1N1, перший випадок якого в Україні був зафіксований ще навесні, країна виявилась неготова ні фізично, ні морально.

Ситуацію посилює справді тяжкий стан вітчизняної медицини, що вже багато років задовольняється наймізернішим фінансуванням. В результаті в Україні досі немає вакцини від каліфорнійського грипу, а своїх запасів "Таміфлю" - препарату, який у багатьох країнах вважається найкращим засобом від цього вірусу, - до недавно отриманої допомоги з-за кордону країні вистачило б тільки на 120 тисяч людей.

Головлікар першої міської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайковський заявив, що за свій 20-річний досвід роботи в Тернополі з такою важкою епідемією грипу стикається вперше. Досвідчені медики, що проводили розтини перших померлих, наголошують, що таких наслідків пневмонії ніколи не бачили.

"Такі легені бувають, якщо людина напилася якоїсь кислоти", - ділиться Юрій Гураль, лікар цієї ж лікарні. За його словами, надія на порятунок пацієнтів, які надходять до них сьогодні з пневмонією після того, як вони три-чотири дні пролежали вдома з температурою вище 38,5 градусів, вельми примарна.

Тернопільські лікарі першими з українських медиків підтвердили, що краще за все при каліфорнійському грипі допомагає "Таміфлю", особливо високі шанси на одужання у тих пацієнтів у яких хвороба не зайшла далеко.

По тому, наскільки тернопільські медики виявилися готові протистояти небезпечному вірусу, можна судити і про ситуацію в країні. "Санітарно-епідеміологічна служба в Україні у страшному стані, заявив директор Інституту медицини праці Юрій Кундієв. Навіть у Києві немає жодного сучасного інфекційного відділення. Фахівців катастрофічно не вистачає". Наприклад, інфекційне відділення однієї з найкращих у столиці лікарень - Жовтневої - на ремонті п'ятий рік.

Українська влада реагувала на проблему каліфорнійського грипу із завидним спокоєм не тільки минулої весни, коли медики передбачали епідемію, але й аж до спалаху в Тернополі. Тоді як 17 країн світу вже почали вакцинацію від каліфорнійського грипу, Україна поки лише чекає постачання вакцини з-за кордону, а почати їх робити обіцяють тільки в грудні.

Проте щеплені від A/H1N1 українці вже є. Як розповів виданню "Кореспондент" один з найближчих помічників Юлії Тимошенко, що попросив не називати його імені в пресі, прем'єр-міністр і весь уряд ще три місяці тому зробили щеплення. "І такими вакцинами, що Україні навіть і не снилися", - підкреслив він.

Можливо, йдеться про американську вакцину, яку в США розробили для всіх своїх громадян, коли країна зіткнулася з епідемією. Крім того, американці своєчасно отримали інструкцію з чіткими вказівками, як уберегтися від свинячого грипу. На боротьбу з епідемією виділено 1,5 млрд доларів. Для порівняння: в Україні навесні, коли медики отримали перший дзвінок про A/H1N1, було виділено 6,5 млн доларів.

Краще за Україну підготувалася до епідемії Росія, де Інститут грипу розробив власну вакцину. "В Україні у Центру грипу навіть немає приміщення. Але справа навіть не в приміщенні - немає фахівців", - порівнює Кундієв.

Читайте також:

Офіційно: від свинячого грипу померли 13 українців

Кількість жертв епідемії грипу в Україні зросла до 109 людей

На Черкащині зафіксовано першу смерть від свинячого грипу

Від епідемії на Прикарпатті померли 17 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: