Тисяча донецьких шахтарів вже другий день пікетує Кабмін

Гірники вимагають від держави відновити прийом вугілля, яке вони видобувають.

Сьогодні, 3 червня, о 9-й годині ранку шахтарі двох орендних і одного приватного вугледобувних підприємств і профспілка працівників вугільної промисловості (ПРУП) Федерації профспілок України (ФПУ) відновили акцію протесту біля стін Кабінету міністрів.

Як повідомили у прес-службі ФПУ, учасники акції вимагають, щоб ДП "Вугілля України" відновило прийом вугілля, яке видобувається шахтами, що не підпорядковані Міністерству вугільної промисловості.

Для цього, заявили в ФПУ, необхідно ліквідовувати тіньові схеми реалізації вугілля в Україні, що дозволить збільшити квоти на його постачання на електростанції для вугледобувних підприємств як державної, так і приватної форми власності.

За словами голови профспілки працівників вугільної промисловості ФПУ Віктора Турманова, відмова ДП "Вугілля України" виконати свої зобов`язання за укладеними раніше угодами на реалізацію вугілля, яке видобувається шахтами ОДО АП "Шахтоуправління ім. В.І. Чапаєва", ЗАТ "Шахта "Ждановська" і ТОВ "Шахта "Світанок", а також відмова від реалізації в повному обсязі вугілля, що видобувається державними підприємствами, пов’язана, перш за все, з розвитком тіньового ринку вугілля в Україні та відвантаженням українським ТЕС вугілля, яке видобувається нелегальним шляхом.

Він повідомив також, що на зустрічі за участю представників ПРУП і шахтарів з міністром вугільної промисловості Віктором Полтавцем і міністром палива та енергетики Юрієм Проданом, яка відбулася 2 червня, не вдалося досягти якого-небудь результату.

"Профспілка і шахтарі мають намір домагатися зустрічі з прем`єр-міністром України Юлією Тимошенко та продовжити безстрокову акцію протесту в Києві", - сказав Турманов.

Він заявив, що шахтарі, які приїхали до Києва, налаштовані дуже серйозно і мають намір продовжувати акцію протесту стільки, скільки буде потрібно.

Нагадаємо, акція триває вже другий день. У ній беруть участь гірники орендних підприємств ОДО АП "Шахтоуправління імені В.І. Чапаєва", ЗАТ "Шахта "Ждановська" і ТОВ "Шахта "Світанок".

В даний час на складах цих підприємств знаходиться понад 60 тисяч тонн вугілля.

Читайте також:

Шахтарі взяли в облогу Кабмін та ВР

Майже тисяча донецьких шахтарів виїхала на облогу Кабміну

Керівника кожної української шахти допитають щодо виплати зарплат

Уряд знайшов на зарплату шахтарям мільярд гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: