Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тисячі лелек повернулися з теплих країв до України і опинилися під загрозою загибелі від холоду і голоду

Люди за допомогою соцмереж гуртуються для допомоги птахам.

Лелеки тисячами повернулись до України і опинилися перед загрозою холодо- і голодомору. Світлини із нещасними птахами у суцільних снігах швидко поширилися у соцмережах і згуртували людей, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

На Прикарпатті, замість іти на роботу, люди пораються коло змерзлих лелек. Кажуть, птахи прилетіли перед вихідними, коли надворі було плюс 7. Уночі пішов сніг і прокинувшись, люди жахнулися: бузьки стояли, скоцюрбившись у високому снігу. Щоби лелекам було тепліше, чоловіки розгребли замети на полі і встелили землю соломою.

ВідеоНебайдужі рятують від холоду та голоду лелек, що повернулися в Україну

Лелеки тисячами повернулись на батьківщину і опинилися перед загрозою. Світлини із нещасними птахами у суцільних снігах швидко поширилися у соцмережах і згуртували людей. Птахами селяни обіцяють опікуватися, допоки не потепліє.

Небайдужі рятують від холоду та голоду лелек, що повернулися в Україну

Самим чорногузам зараз не прохарчуватися: вода в ставках під міцною кригою, на полях снігу до півметра. Чим годувати птахів, селян консультують фахівці Центру реабілітації диких тварин. Селяни за їхніми порадами понавозили кілька десятків кілограм риби та субпродуктів.

Замерзають чорногузи не лише на Прикарпатті. У місті Глиняни за півсотні кілометрів від Львова у снігах біля річки стоять кілька десятків лелек. Місцеві везуть їм корм на підводі. Кажуть, аби зігріти хотіли навіть забрати птахів по домівкам, але передумали. 

Орнітологи застерігають небайдужих від необачних кроків. Найперше просять не наближатися до лелек, адже це налякає птахів і змусить знову піднятися в небо. Від метушні бузьки, знесилені після довгої дороги з теплих країв, іще більше втрачатимуть сили.

Ці птахи цілком здатні пережити кілька днів морозів, аби була їжа. Забирати лелек варто лише в тому разі, якщо їм геть непереливки. Лелеки ковтають їжу цілою. Тож, якщо ви викладаєте їм рибу, вона мусить бути дрібною, велику слід порізати.

Птахами селяни на Прикарпатті обіцяють опікуватися, допоки не потепліє. А це щонайменше до вихідних - саме на стільки за прогнозами синоптиків негода затримається в Україні.  

Кореспондент ТСН Алла Пасс

Залиште свій коментар

Вибір редакції