Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тисячі онкохворих залишилися без життєвоважливих ліків. У МОЗ пояснили причини

Флакон препарату коштує 44 тисячі гривень.

Куди зникли ліки? Препарати для онкохворих, які, за інформацією МОЗу, почали поставляти в регіони ще влітку, й досі не дістались до онкодиспансерів. Про те, що закупили 1500 флаконів життєвоважливих ліків з діючою речовиною – Трастузумаб, повідомлялося ще в липні. До кінця того ж місяця мали придбати іще 13 тисяч. Однак в обласних медзакладах їх і досі в очі не бачили.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Рак молочної залози – ніби вирок пролунав у січні, зізнається жителька невеличкого села Білятичі Марина Таборовець. Обстеження, видалення пухлини, лівої груді, лімфовузлів, чотири курси хіміотерапії. Каже, єдине, що надавало сил боротися далі - підтримка чоловіка і дітей. Згодом вже сама втішала 8-річну доню, яку приголомшило, що в мами випадає волосся.

Щоб рак не повернувся, Марині треба 18 ін'єкцій ліків, з діючою речовиною - Трастузумабом. Самотужки купити їх родина не може. Вона вчителька, чоловік - залізничник.

"Якщо він коштує 44 тисячі. А їх 18 треба", - говорить Марина Таборовець.

Таких як Марина ліками має забезпечувати держава. У липні на сайті МОЗу з'явилася така інформація:

"Перша партія трастузумабу - 1500 флаконів - прибула в Україну, і ліки для онкохворих вже почали поставляти в регіони. Якщо раніше держава забезпечувала до 15% пацієнтів із раком грудної залози цим препаратом, то цього року вперше планується покрити заявлену потребу на 100%".

Відео Закуплені МОЗом ліки для онкохворих вже кілька місяців лежать на складах

Препарати для онкохворих, які, за інформацією МОЗу, почали поставляти у регіони ще влітку, і досі не дісталися онкодиспансерів. Про те, що закупили 1500 флаконів життєво важливих ліків з діючою речовиною - Трастузумаб - повідомлялося ще у липні. До кінця того ж місяця мали придбати іще 13 тисяч. Однак в обласних медзакладах їх і досі в очі не бачили. Де ж загубилися ліки - дивіться у сюжеті.  

Закуплені МОЗом ліки для онкохворих вже кілька місяців лежать на складах

Минуло три місяці, однак ані пацієнти, ані медики препарату і в очі не бачили. Хоча обіцяли поставки іще раніше, кажуть в Рівненському протипухлинному центрі.

"Нам обіцяли, що препарати поступлять з червня. Препарату в області, на жаль, сьогодні немає", - говорить головний лікар Рівненського обласного протипухлинного центру Григорій Максим'як.

Лише на Рівненщині трастузумабу потребують 60 хворих. Загалом в Україні таких тисячі, заявляють правозахисники. Кажуть, намагалися ще в серпні з'ясувати, коли ж його доправлять.

"На мій запит до Міністерства охорони здоров'я України прийшла відповідь, що ці препарати вже надіслані", - зазначає правозахисник Володимир Смєшков.

Йдеться про 1500 вже закуплених флаконів, та ще 13 тисяч, які обіцяли придбати до кінця липня цьогоріч.

"Загальна вартість ліків, які начебто закупило Міністерство охорони здоров'я і не потрапило до центру лікування онкохворих, - 572 мільйони гривень", - каже Смєшков.

"Коли була зміна команди, однієї на іншу, міністра запевнили, що немає жодних нагальних питань. Далі була зустріч із колективом – знову жодних нагальних питань", - говорить радник міністра охорони здоров'я Дмитро Раімов, який іде з МОЗу.

Не отримали ані інформації, ані реєстрів тих, хто потребує ліків, від попередників, нині запевняють у МОЗі. Мовляв, це одна із причин затримки. Інша в тому, що перевіряли, чи ліки є на складах та строки їхньої придатності. Стверджують, зробили це максимально швидко.

"Ліки є на складах у відповідній якості, відповідної кількості. Нам пообіцяли, що найближчими тижнями все буде доставлено до лікарень", - сказав Раімов.

Анна Махно, Інна Лебеденко

Залиште свій коментар

Вибір редакції