Тисячі випускників на Полтавщині можуть не вступити до університетів

Три тисячі випускників не можуть отримати паспорти через відсутність бланків у паспортному столі.

На Полтавщині 3 тисячі одиннадцятикласників можуть не потрапити на складання тестів через відсутність паспортів, а відтак - втратити шанс вступити до вищих навчальних закладів. Разом з батьками вони чи не щодня приходять до паспортного столу, де кажуть, що бланків немає.

За словами одного з випускників ЗОШ №2 міста Лубни Сергія Устименка, його однокласники уже реєструються на тести, а він не може, бо не має паспорта. Інша випускниця Анна Ніконова каже, що загроза, що паспортів не буде до 1 березня взагалі.

Викладачі у школі зберігають спокій, бо більшість учнів завчасно подбали про документи: хто не встиг, той сам винен. Мовляв, у Лубнах та районі таких лише дві сотні випускників. Запевняють, що час ще є і все налагодиться. Проте за законом: немає паспорта - немає тестів. І альтернатив поки що не існує.

Класний керівник Ірина Волошина запевняє, що, якщо дитині виповнилося 16 років, то вона може реєструватися тільки з паспортом. Батьки у паніці, бо о завершення реєстрації залишився місяць. Заяви та проплати на оформлення паспортів учні здали ще у листопаді.

Мама однієї з випускниць Наталя Ніконова заявила, що бланків до цього часу немає, і не знають навіть коли вони будуть. Вона запевняє, що ситуація критична по всій області: останні бланки отримали ще в серпні.

Три місяці тому в Лубнах видали останній паспорт, відтоді у сейфах ВГІРФО назбиралося півтисячі заяв на отримання паспортів, авторам яких залишається тільки чекати. Чому не друкують бланків у паспортному столі не знають. Запевняють тільки, що все що від них залежить зроблять, коли будуть бланки - працюватимуть навіть вночі.

За словами керівника сектору ГІРФО Лубенського МВ Олександра Югансона, бланки паспортів відгружені з Поліграфкомбінату до Полтавської області і найближчим часом надійдуть по районах.

У випадку, якщо у наступні два тижні паспорти не видаватимуть - три тисячі учнів Полтавщини разом із батьками поїдуть вимагати документи у столицю.

Детальніше - на відео ТСН.


Читайте також:

Зовнішнє оцінювання узаконять
В Чернівцях вирішили не опалювати школи у вихідні дні
Київським школам включили тепло та світло

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: