Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тиждень тропіків в Україні: як захистити себе від раптової непритомності

Цього тижня українці зможуть побувати у Китаї, В’єтнамі і Лаосі – не виїжджаючи за межі держави.

Цей тиждень в Україні буде вологим і спекотним: температура підніметься до 33 градусів у тіні, до цього додадуться короткочасні дощі з подальшим екстремальним випаровуванням. Про сауну в масштабах країни та рекомендації життя в тропічному кліматі йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Комбінація температури повітря і вологості буде така сама, як на Батьківщині всіх ліан, фікусів і пальм із ботанічного саду. Синоптики прогнозують справжні субтропіки, а  фахівці скаржаться, що перепадів не витримують навіть азалії та камелії. "Вони перегріті. За рахунок вмикання кондиціонеру намагаємось регулювати", - зізнається Людмила Буюн. Кліматологи ж прогнозують, що літо буде спекотним і багатим на катаклізми, бо температура на планеті постійно зростає, а разом із нею збільшується ризик буревіїв і ураганів. Погода в Україні з помірної перетворюється на різку і примхливу. "Кожного року кожний наступний б’є якісь температурні рекорди – і це призводить до збільшення випаровування в річках, зменшення водності", - пояснюють вони.

ВідеоКліматологи розповіли, до якого літа готуватись українцям

Літо буде спекотним і багатим на катаклізми, прогнозують кліматологи. Температура на планеті постійно зростає, а разом із нею збільшується ризик буревіїв і ураганів. Погода в Україні з помірної перетворюється на різку і примхливу.

Кліматологи розповіли, до якого літа готуватись українцям

Як це, коли одночасно волого і спекотно, співачка Юлія Войс відчула на собі, коли торік була з концертами в Азії. "Бували такі моменти, що мене майже виносили непритомну зі сцени", - зізнається вона.  Вайс каже, що звикнути до субтропічного клімату було важко, але свої переваги у ньому є. "Я приїхала з Китаю на 5 кг легшою. Мене питали: ти що, захворіла? Ні, я просто багато пітніла", – розповіла вона.

Найгірше вологу спеку переносять старі і молоді – дітки схильні до перегріву, через що в них може раптова піднятися температура і початися нудота, а пенсіонерам загрожує швидка втрата сил і слабкість. Перехожим на вулицях слід від 10:00 ранку до 17:00 дня триматися в тіні та захищати від сонячного проміння голову, одягатися лише у натуральне, пити воду при першій нагоді, а от їсти – не все, а лише легкі салати й фрукти потроху, але шість разів на день. Інакше можна на власному досвіді дізнатися, що таке раптова непритомність – один з найпоширеніших симптомів перегріву, разом з ознобом і головним болем. Перша допомога при ньому – це холодний компрес або душ.

На одеських пляжах тим часом уже відпочивальнику ніде впасти, але найтемніша засмага – в одягнених. Колір шкіри продавчинь "пахлави медової" конкурує хіба що з забарвленням самого продукту. На питання, як вони рятуються від спеки, відповідають коротко: "Капелюх, окуляри і море". Тропіки в України протримаються до завершення тижня, а спаде спека тільки на вихідних.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції